Головна Свято ТО СОКАЛЬ НАД БУГОМ СИНІХ ВОД – СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МІСТА ТА 15-РІЧЧЯ...

ТО СОКАЛЬ НАД БУГОМ СИНІХ ВОД – СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МІСТА ТА 15-РІЧЧЯ СОКАЛЬ FM

28 травня центр Сокаля нагадував велетенський вулик, до якого сходилися з різних куточків міста та з’їхалися люди різного віку з навколишніх сіл, які були святково одягнуті, зокрема, чимало у вишиванках. Адже вже стало доброю традицією в останню неділю травня відзначати уродини міста та створення телерадіокомпанії «Сокаль». Цьогоріч місту над Бугом виповнилося 640 років, а телерадіокомпанії – 15. На площі Січових стрільців проходив ярмарок «Добрі традиції Галичини». Тут можна було придбати різноманітні сувеніри на будьякий смак, смачні хлібобулочні вироби від ПП «Козацький курінь» та ТзОВ «Кристинопільхліб» чи м’ясоковбасні вироби від ТМ «Сокальські ковбаси», купити мед, олію, навіть лікувальну. ТзОВ «Сотеко» презентувало овочеву продукцію, ПП «Гримар» – тістечка. Не бракувало охочих через спеку посмакувати морозивом, випити похолодних напоїв чи пива, і просто неба «на моріжку» з’їсти шашлик. Не забули й про найменших городян, для котрих було чимало розваг та актракції. А на сцені відбувалися гучні виступи… Впродовж дня проходило багато цікавих заходів: когось зацікавила експозиція писанок чи книжковий форум, де можна було поспілкуватися з письменниками й поетами Сокальщини, Львівщини та Волині почути їхню поезію чи уривки з творів, взяти автограф. Хтось міг показати себе і поспівати у «Караоке на селі», яке біля пам’ятника Тарасові Шевченку проводив Перший Західний канал.

Сокальці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та жителів Сокальщини, які загинули в зоні АТО. Біля церкви святих апостолів Петра і Павла урочисто відкрили Стелу Героям Небесної сотні та загиблим учасникам АТО, яку освятив єпископ СокальськоЖовківської єпархії УГКЦ владика Михаїл Колтун у співслужінні зі священиками. Віддати шану Героям прийшли керівники міста та району – міський голова Вадим Кондратюк, голова районної ради Микола Пасько, перший заступник голови РДА Ірина Задолинна, депутати різних рівнів. Серед них і народний депутат України Михайло Бондар.
А невдовзі сокальчан, колектив ТРК «Сокаль» та гостей урочисто привітали з 640літтям міста та 15ою річницею з часу виходу першої FM передачі телерадіокомпанії «Сокаль» єпископ СокальськоЖовківської єпархії УГКЦ владика Михаїл Колтун, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, гості з Грубешова (Польща) та Словаччини.
Присутні на площі стали свідками спецпогашення поштової марки, приуроченої дню народження Сокаля і 15річчя телерадіокомпанії «Сокаль». Процедуру спецпогашення виконали Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ владика Михаїл Колтун та директор Львівської дирекції УДПЗ «Укрпошта» Микола Ростов.

Опісля свято продовжувалося. Сокальчани приймали вітання та музичні подарунки від гуртів «На всі 100», «Кришталь», «Викрутаси», Galicia folk band, «Тартак», Андрія Заліска та інших. Завершився День міста святковою дискотекою за участі Dj Djyn b2b та Dj ABor, яке, як зазначив єпископ СокальськоЖовківської єпархії УГКЦ владика Михаїл Колтун, є особливим святом, адже об’єднує всі покоління, бо День міста – це свято життя для Сокаля, який для нас став, наче рідна сорочка, бо тут ми народилися, виросли, навчалися, живемо… Тут живуть наші діти, тут наше коріння…

Через що на площі панувала особлива аура. Водночас це і свято пам’яті тих людей, які своєю працею, своїм трудовим чи героїчним чином творили його історію. Бо ми – однаєдина родина… Символічним є й те, що тут проходила виставка писанок, які є символом життя і любові, яке навчає нас цінувати людське життя. Тож, дай Боже, щоб славне старовинне місто на березі Західного Бугу процвітало, перебувало під омофором Божої Матері, а його мешканці написали ще не одну цікаву сторінку в його історію. Адже ще у далекому 1943ому сокальський поет Богдан Стефанишин у «Пісні про Сокаль» писав: Це знають всі достоту.// Париж славетний з мод,//Як Індія зі злота, Полісся із болот,//Венеція із гондолей, Варшава – місто тіст, //Над все люблю я свійське, одне з розкішних міст,//То Сокаль над Бугом синіх вод,//То Сокаль – місто кохань, пригод,// То Сокаль, коханий Сокаль…

Любов ПУЗИЧ.
Василь СОРОЧУК.
Фото авторів.