Головна Свято ТРАДИЦІЙНО НА РІЧЦІ РАТА

ТРАДИЦІЙНО НА РІЧЦІ РАТА

На свято Господнього Хрещення у с. Двірці щороку на р. Раті освячують воду, а опісля бажаючі заходять у крижану купіль. І цього року біля церкви зібралося чимало жителів, де відбулися традиційні йорданські купання, які щороку організовують депутати від села Василь Малко і Тарас Волощук. Також в організації їм допомогли Роман Рудий та Андрій Лукавський. Після Святої Літургії від церкви до річки проходила церковна процесія.

Настоятель храму Преображення Господнього отець Петро Івасейко відправив Богослужіння та освятив воду. Після покропив усіх освяченою водою та запросив бажаючих скупатися в ополонці. На Йордань цього року було морозяно та вітряно, але це не стало на заваді масового купання, в якому взяли участь багато людей.

Особисто я скупатися у крижаній воді не наважилася, але із задоволенням спостерігала за бажаючими. Першим сміливцем, який пірнув у крижану купіль, став житель села Волиця Василь Глушко, а далі за ним подалися купатися всі бажаючі. Переважно в освячену воду занурювалися чоловіки. Втім, знайшлося й кілька жінок, які ризикнули скупатися. Тут були і досвідчені «моржі», і ті, що цього року вперше наважилися на такий крок. Серед них люди старшого віку, молодь і навіть діти. Наймолодшими учасниками купання стали Владислав Білецький та Остап Малко. Опісля купелі присутні грілися біля багаття, пили гарячий чай та глінтвейн. Навколо панувала різдвяна атмосфера. Жителі села та гості спілкувалися і щедрували.
Купання в с. Двірці стають щороку популярнішими, сюди долучаються дедалі більше людей, бо розуміють силу йорданської води.

Роксолана БІЛЕЦЬКА,•жителька села Двірці.
Фото автора.