Головна Свято У Горбків цього року справді відчувалося Різдво

У Горбків цього року справді відчувалося Різдво

РІЗДВЯНИЙ НАСТРІЙ ГОРБКІВЧАН

У Народному домі не було де і яблуку впасти. Не тільки односельчани, а й гості з’їхалися до нас на свято.

А розпочалося все зі Святої вечері, де мама і тато (в ролях Марія Лесик і Володимир Олесько) розказували дітям (Христина Прохера та Назарій Миколайчук) про неї. Потім глядачі насолоджувалися виступом дитячого вертепу, а далі була вистава «Вечори на хуторі біля Диканьки».

Ініціатором дійства, як і кожного року, був отець Павло Пащук. За підтримку і допомогу дякуємо йому та Людмилі Маціканич. Не була б вистава такою захоплюючою,  якби й не музичне оформлення, звукові і шумові ефекти Володи­мира Рака. Внесли свою лепту і наші аматори художньої самодіяльності: хлопці власноруч зробили декорації для сцени, розмальовували, а згодом ще й разом прикрашали зал та ялинки. А актори, бо часу справді було дуже мало, лише за сімнадцять днів поставили неймовірну виставу.

Оплески в залі не стихали. Дійовими особами п’єси були: Вакула – Микола Соліч, Оксанка – Ольга Кальмук, чорт – Марія Цимбал, Чуб – Мирослав Ковальчук, Панас – Ярослав Семенюк,  Солоха – Надія Ковальчук, голова – Петро Вав­ринчук, дяк – Володимир Костюк; подружки Оксани: в ролі Одарки – Оля Гасюк, Галя Вавринчук, Іра Кнейчук, Марія Ковальчук, Світлана Євуш, Оксана Саламанчук; друзі Вакули – Іван Ковальчук і Роман Кальмук. В ролі цариці – Наталя Іщук, а сварливих Трандичиху і Ткачиху зіграли Оксана Семенюк і Поліна Холод, яка зробили багато і для постановки «Вечо­рів на хуторі біля Диканьки».

Вистава вийшла захоплюючою. Актори вклали душу і серце в кожну роль. І справді було важко за такий короткий час, тому що вдома всі залишали дітей, чоловіків, жінок і вечорами годинами мерзли на репетиціях, щоб зробити сюрприз односельчанам.

Так, у нашому селі немає професійних акторів, але своїми силами ми творимо дива. Разом з о. Павлом хочемо, щоб у Горбкові відчувався дух Різдва, і хоча у Народному домі справді дуже холодно, але підтримати нас прийшла вели­чезна кількість людей. В кінці дійства лунала коляда, зі словами привітання і подяки виступив священник Павло Пащук і  автор цих рядків. Ми не один рік дивували наших односельчан і гостей цікавими різдвяними дійствами, і, надіюся, й надалі даруватимемо їм різдвяний настрій.

Ольга КАЛЬМУК,
староста села Горбків.