Головна Свято Водохреща у Сільці

Водохреща у Сільці

Вже традиційно, 19 січня, в свято Водохреща, з’їжджаються жителі села Сілець, міст Соснівка, Червоноград,•смт. Гірник та навколишніх сіл на хутір Заболотня на річку Рата, щоб зануритися у благодатну йорданську воду, набратися сил та зцілитися від недуг. Чин освячення води провів священик місцевого храму отець Петро Якимець.
З Йорданом присутніх привітав Сілецький сільський голова Володимир Саїв, побажав, щоб Боже благословення зійшло на всіх, а свята водиця тим, хто пірнає в ополонку, додала здоров’я, гарного настрою, загартувала на цілий рік.
Опісля любителі зимового купання мали можливість скупатися в ополонці на річці, яку приготували заздалегідь. Про це потурбувалися сільський голова та депутати, які виготовили та вмонтували зручну купальню зі сходинками та перилами, по якій люди безпечно зануривалися у воду. Першим спробував холодну купель Андрій Владика, а за ним вишукувалася «вервечка» бажаючих очистити свою душу, адже благодатна йорданська вода дає сили, наснаги, як духовної, так і тілесної. Серед сміливців був і сільський голова Володимир Саїв, депутати, а також декілька жінок та дітей. Наймолодшому з них три роки, а найстаршому – понад сімдесят. Їх підтримували рідні, знайомі та односельчани. Учасників зимового купання пригощали гарячим чаєм, тут також була облаштована переодягальня. Піднесену атмосферу доповнили діти, які дзвінко колядували та щедрували біля річки… За безпекою стежили працівники ДСНС м. Великі Мости
та медсестра Сілецької амбулаторії Наталія Безух.

Після купелі всі разом грілися біля вогнища, пили глінтвейн і узвар, з насолодою їли смачну рибну юшку, колядували і щедрували. Кажуть, вода на Йордан творить дива: змиває недуги, а в душу приносить мир та спокій. Тож нехай вона принесе мир в кожну родину та на нашу українську багатостраждальну землю.

Володимир ФІЯЛА, депутат Сокальської районної ради.

P. S. Купання на Йордан пройшли в багатьох населених пунктах Сокальщини – Белзі, Комареві, Поториці (на фото справа внизу), Княжах, Великому, Сокалі…
ВОДОХРЕЩА У СІЛЬЦІ