Головна Свято ВИШИВАНКИ – НЕМОВЛЯТАМ

ВИШИВАНКИ – НЕМОВЛЯТАМ

Акцію «Народжені у вишиванках» придумали і започаткували організатори Дня вишиванки, котрий вже одинадцятий рік поспіль відзначається у третій четвер травня, і поволі стає національним святом. Цьогоріч і Сокальщина приєдналася до акції.

Почалося з того, що Леся Воронюк запропонувала надіслати і в Сокаль дві вишиті сорочечки: для хлопчика і для дівчинки, народжених у Всесвітній день вишиванки.

Союз Українок Сокальщини на чолі з Іриною Мандрик зробив заклик до майстринь вишивальниць та кравчинь, аби подарувати вишиваночки не лише першим народженим 18 травня немовлятам, а бодай усім тим діточкам, котрі мали б народитися в Сокалі того дня. А краще – всім малятам, котрі у День вишиванки будуть в пологовому відділенні Сокальської ЦРЛ.

Кожної доби у нас в середньому з’являються на світ до п’яти новонароджених. Отже, нам потрібно було підготувати 15 сорочечок. А вдалося виготовити аж 17! І то дуже добре, бо саме цього дня діток народилося більше, ніж звичайно.
Велика подяка учасникам акції: Ірині Мандрик, Галині Ващук, Оксані Рушінець, Олені Курінній (з Києва), колективу Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5, Ірині Рупі, Ользі Мосійчук, Ользі Дацюк, Анні Дацик, Емілії Онищук.

Мрію, що наступного року ми вишиємо так багато сорочечок, що не лише одягнемо сокальських немовлят, але і зможемо передати по парі в інші міста, передати естафету далі. І так поступово кожне дитятко, народжене у День вишиванки, стане «Народженим у вишиванці».

Дорогі майстрині, мисткині, хто захоче приєднатися до акції «Народжені у вишиванках», вашим запитанням і пропозиціям будуть раді у мережі  Ірина Мандрик, Галина Ващук, Ольга РовецькаНазар. Вірю – у нас попереду чудова співпраця!

Ольга РОВЕЦЬКА-НАЗАР, м. Сокаль.
Фото Юлії Сорочук та Оксани Василькової.