Головна Свято Вже 21 рік поспіль у Сокальській ЦРЛ врочисто і святково посвячують у...

Вже 21 рік поспіль у Сокальській ЦРЛ врочисто і святково посвячують у професію медичних сестер

САМОВІДДАНОСТІ ВИМАГАЄ ПРОФЕСІЯ МЕДСЕСТРИ

Вже 21 рік поспіль у Сокальській ЦРЛ врочисто і святково посвячують у професію медичних сестер, які прийшли сюди трудитися після закінчення різних середніх спеціальних медзакладів. Цей рік не став винятком, і 10 травня на урочистостях, які приурочили до Всесвітнього дня медичної сестри, п’ятьох молодих працівниць усім лікарняним колективом посвятили у медсестри.

Дівчата на свято прийшли заздалегідь і з хвилюванням чекали на церемонію посвячення. Останні настанови їм давала головна медсестра Сокальської ЦРЛ Катерина Сивак.

– Дивлячись на молоде покоління, згадую власну посвяту, – каже Мар’яна Кравчук, яка уже тринадцять років працює медсестрою поліклінічного відділення, яка дебютувала у ролі ведучої. – Тоді мене переповнювали радісні почуття, бо з дитинства мріяла стати медсестрою, допомагати хворим, бо життя – це найбільша цінність людини. А момент складання присяги відповідальний для кожного медика.
Не меншу відповідальність відчували перед посвятою й нинішні медсестри-«новобранці», які офіційно мали приступити до праці. На питання, чому саме цей фах обрали, ніби змовившись, відповідають однаково. Це – мрія дитинства, яка згодом переросла у покликання. Молоді медсестри ділилися своїми враженнями про перші місяці роботи в лікарні, розповідали не тільки про труднощі своєї професії, але й про атмосферу доброзичливості та взаємодопомоги, які панують у кожному колективі. Сокальчанка Мирослава Герус зазначила, що хоче присвятити себе допомозі людям, принести хоча б маленьку частинку добра у той світ. Вона працює за фахом уже майже півроку. Робота їй подобається, хоча дуже відповідальна, бо від медсестри багато залежить. Найголовніше, вважає, знайти підхід до хворого, не бути байдужим, уміти співпереживати чужому горю…

Розпочинаючи урочистість, ведуча – медсестра поліклінічного відділення кабінету онколога Мар’яна Кравчук наголосила, що 12 травня – Міжнародний день медичної сестри, який відзначають у всьому світі. І вже впродовж 21 року в Сокальській лікарні.

«Серед усіх професій в історії людства, професія медичного працівника є однією з найвідповідальніших, найгуманніших і наймилосердніших. Зокрема, акушерка, фельдшер супроводжують людину впродовж всього її життя: від народження – першого її крику і до останнього подиху – смерті… Роль медичної сестри в системі охорони здоров’я переоцінити неможливо. Скоріше можна говорити про те, наскільки вона є недооціненою. Про це свідчить зростаючий дефіцит середнього медичного персоналу, – підкреслила у виступі ведуча. І справді, у будьякому стаціонарі день починається не з перших променів сонця, а з появою в палаті медсестри.

Вимірювання температури, тиску, роздача пігулок, підготовка до обходу – процедури одна за одною. Весь день на ногах, потрібно не просто чітко виконати всі приписи лікарів, а вселити в пацієнтів надію на одужання: і словами, і усмішкою.

Сьогодні в медичній галузі Сокальщини трудяться 549 медичних працівники середньої ланки, які сумлінно виконують свій професійний обов’язок. Присутні також хвилиною мовчання згадали колег, які відійшли у вічність. Це Ганна Назарук, Лариса Ващук, Катерина Романюк, Любов Шостак, Марія Павлова.

– На вас, дорогі медсестри, покладають надію не тільки хворі, але й лікарі, з якими ви працюєте, – сказав у привітальному слові головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед. – На ваших плечах лежить максимальна робота. Вмієте добрим словом підтримати як хворого, так і лікаря, для якого ви – надійний помічник. Дбаєте, щоб у медичних закладах було чисто, затишно та комфортно. Робите все для того, щоб пацієнти були задоволені. Дякую вам за терпіння, відданість роботі.

Р. Швед також торкнувся реформування медичної сфери, наголосивши, що від кожного працівника Сокальської ЦРЛ залежить її майбутня доля. Лікувальний заклад має підтвердити свій статус і стати сучасним та престижним, щоб пацієнти йшли звідси здорові та задоволені, що отримали сучасні якісні медичні послуги.

Керівництво лікарні робить все для того, щоб придбати нове обладнання, оновити матеріальн-отехнічну базу, без якої будьякий медичний заклад не зможе функціонувати та надавати широкий спектр послуг.

Головний лікар ЦРЛ привітав також молодих фахівців, які вливаються в колектив, просив їх бути уважними, ввічливими, привітними до хворих, та подякував усім медичним працівникам лікарні, зокрема, сестрам, які багато років сумлінно працюють у медустановах Сокальської ЦРЛ і не зрадили своєму професійному обов’язку. Нині вони є прикладом для молодих медсестер, які прийматимуть посвяту і зможуть навчитися у вас відданості цій гуманній благородній професії.

Цього дня багатьом медсестрам за сумлінну працю вручили грамоти і оголосили подяки. А старша медсестра неврологічного відділення Марія Поліха відзначена грамотою Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Привітала колег із святом й головна медсестра ЦРЛ Катерина Сивак, наголосивши на тому, що медичні сестри району докладають чимало знань і вмінь для збереження здоров’я людей, користуються великим авторитетом і повагою серед пацієнтів. Їм притаманні найвищі цінності – порядність і чесність, любов і доброта, безкорисливість і працелюбність.

Пізніше відбулась посвята в медсестри молодих спеціалістів, які поповнили когорту медпрацівників Сокальщини. Серед них Наталія Городельська (фізіотерапевтичне відділення), Юліана Данюк (травматологічне), Катерина Семенчук (наркологічне), Мирослава Герус (інфекційне), Марія Перегінець (медичний статист). Ведуча зачитала їх прізвища, і дівчата одна за другою із свічкою в руках вийшли на сцену.
Молодих фахівців поблагословив та вручив на пам’ять про цей день образки отець Павло Пащук. Він порівняв медсестер з жінкамимироносицями, які хотіли послужити Христові та намастити його тіло миром. Це не тільки праця, а й служіння хворим людям, це любов до ближнього та співчуття, намагання зменшити його біль та страждання. Нехай ці люди будуть благословенні Богом.

А далі настала хвилююча мить для молодих фахівців: медичний статист Марія Перегінець зачитала текст клятви англійської медсестри Флоренс Найтінгейл. Відтак молоді спеціалісти перед Богом і присутніми врочисто поклялись виконувати її.
Опісля їх тепло і сердечно привітала заступник головного лікаря Марія Кріль, яка зазначила, що сподівається, що всі вибрали професію медичної сестри за покликанням, яку не можна обрати з примусу. І як би не склалася їхня доля надалі, своє перше місце роботи, де за ці декілька місяців уже набули практичного досвіду в роботі, запам’ятають на все життя. За цей час їхні вмілі руки, чуйні серця полегшили страждання, допомогли не одному хворому. М. Кріль вручила дівчатам квіти та побажала, щоб сказана клятва не була для них обтяжливим обов’язком, а приємною місією, щоб йшли на роботу із задоволенням та змогли продовжити навчання у вищих навчальних закладах.

За традицією на святі відзначені преміями від профспілки медичні працівники, які за результатом перевірки стану охорони праці у відділеннях лікарні є кращими. Про це поінформувала інженер з охорони праці Сокальської ЦРЛ Надія Гайоха.
Щирі привітання з нагоди професійного свята та Дня матері висловив присутнім також голова профспілки медпрацівників Сокальського району Андрій Наконечний.

Опісля винуватців свята привітали музичними дарунками – танцями, піснями та віршами вихованці Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості.

Після урочистостей молоді спеціалісти повернулися до своїх професійних обов’язків. Вони розуміють, що бути хорошим медичним працівником непросто. Отриманих знань в коледжі чи училищі замало, потрібно постійно вдосконалювати набуті навики, багато працювати над собою, адже професія вимагає самовідданості. Вони переконані, що не розчаруються у медсестринській справі, бо ця робота – благородна та потрібна. Мають надію, що ніколи не зрадять клятви, яку урочисто дали, будуть любити свою професію, вірою і правдою служитимуть людям.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.