Головна Свято Юні журналісти гуртка «Патріот» побували у редакції районної газети «Голос знад Бугу»

Юні журналісти гуртка «Патріот» побували у редакції районної газети «Голос знад Бугу»

Юні журналісти гуртка «Патріот» (керівник Оксана Базилевич) та регіональний учнівський парламент Сокальського БДЮТ (кер. Марія Поліщук) побували у редакції районної газети «Голос знад Бугу».

Головний редактор часопису Василь Сорочук зрадів гостям та показав нам своє та інших працівників робочі місця, приміщення. Він розповів історію створення та шлях номера газети до читача, а саме: який матеріал розміщується на перших шпальтах, який на останніх. Особливо зупинився на вмінні аналізувати та правдиво доносити до читача інформацію.

Головний редактор наголосив, що газета – періодичне видання, що складається з випусків (номерів), які виходять через певні проміжки часу, і містять офіційні матеріали, оперативну інформацію, статті з актуальних суспільнополітичних, виробничих, наукових питань та літературні твори поетів, особливо ЛМО «Колос», спортивну та рекламну інформацію. Багато цікавого ми дізналися про професію журналіста, якими якостями він має володіти, щоб бути успішним.

Гуртківці ставили редакторові багато різних питань. З диспуту діти дізналися багато цікавого про журналістику.
Перш за все, журналіст – не тільки творча професія, а й наполеглива праця. Взагалі, журналістика – не просто професія, це покликання, це особливий світогляд. І найважливіше для журналіста – серед багатьох подій знаходити пояснення фактів, втілювати свої думки в точні і зрозумілі слова.

Журналістика – професія справедливих, наполегливих, відчайдушних людей, які прагнуть змінити світ на краще. Ніщо в сучасному світі високих технологій і шаленого ритму життя не коштує так дорого, як інформація. Слово – потужна зброя. Тому професійність журналіста – в обережному й виваженому ставленні до кожного слова.

Редактор газети заохотив дітей писати не тільки про шкільні свята та будні, а й різні історії з життя, які вони чули від своїх бабусь чи дідусів, писати про товаришів та вчителів, також приносити фотографії до газети. Показав й статті про відомих земляків. Екскурсія для нас мала велике практичне значення, адже ми ознайомилися зі специфікою професії завдяки й журналісту Любові Пузич, на власні очі побачити всі етапи додрукарської підготовки. Пані Галина Редя показала розробку макета, дизайну, верстки.

З впевненістю можна ствердити: журналіст – це одна з найцікавіших професій. Щоб відчути її смак, потрібно зануритись у неї з головою, – саме так і працюють у редакції газети «Голос знад Бугу».

Екскурсія в редакцію стала приємною, за що щиро вдячні працівникам нашої районної газети.

Оксана БАЗИЛЕВИЧ, керівник гуртка юниx журналістів «Патріот» Сокальського будинку дитячо-юнацької творчості.