Головна Свято Жителі села Перв’ятичі після служби Божої урочисто  підняли прапор України та виконали...

Жителі села Перв’ятичі після служби Божої урочисто  підняли прапор України та виконали Славень

«…УКРАЇНА  ДИХАТИМЕ  ДОТИ,  ДОПОКИ  МИ  ЗА  НЕЇ  СТОЇМО»

23 серпня  жителі села Перв’ятичі після служби Божої урочисто  підняли прапор України та виконали Славень. Опісля  процесією пішли на кладовище, де на могилі військовослужбовця Ігоря Білика, який загинув у зоні АТО за те, щоб над нами було мирне небо, отець Василь Михайлишин відслужив панахиду, а учні  школи та жителі села поклали квіти. Перв’ятицький сільський голова наголосив, що герої не вмирають, вони навіки залишаються у пам’яті  вдячних нащадків.

24 серпня в кожному селі після служби Божої почергово відбулися святкові віча, приурочені 29-ій річниці незалежності України. Мешканців Спасова і Перв’ятич з Днем народження держави від імені депутатського корпусу, виконкому сільської ради привітав сільський голова Богдан Сорока, який  зазначив, що це найбільше національне свято. Адже вперше за тисячолітню історію, на карті світу постала держава під назвою «Україна». Незалежність є найціннішим скарбом, найвищим досягненням і найвагомішим надбанням, здобутим поколіннями українців. Він побажав  громадам процвітання та розвитку, а  жителям – бути активними, не боятися брати на себе відповідаль-ність, бо тепер їхня доля  в їхніх руках. Ніхто за нас краще не знає проблем села, і ніхто їх не вирішить, бо це їх не болить…

Адже невдовзі Перв’ятицька сільська рада стане  історією, а села увійдуть у склад  Сокаль-ської ОТГ. Він наголосив, що Україна починається з кожного з нас, і спершу треба спитати самих себе: «Що ми зробили для країни, села чи району?», а потім шукати винних у своїх негараздах. Б. Сорока закінчив виступ віршем Тараса Петриненка: «Мені казали: «Ти не вмієш жити», бо як і поет-пісняр вважає, що «…Україна дихатиме доти, допоки ми за неї стоїмо».

Благословили парафіян священники Андрій Палюх та Василь Михайлишин, які зазначили, що свято це виборювало не одне покоління українців, тож маємо дякувати Богу за українську державу.

о. Василь біля каплички, що в селі Пер-в’ятичі, відслужив молебень за  борців за волю та незалежність України. Односельці також спільно помолилися за українських військових, які нині несуть службу на передовій на сході України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України.

Музичний вінок  привітань з нагоди Дня незалежності підготували для односельців, та дарували присутнім святковий настрій аматори художньої самодіяльності Спасівського та Перв’ятицького народних домів. Зокрема, учасники церковного хору УГКЦ св. свмч. Йосафата  с. Спасів виконали «Ой, у лізі червона калина», «Ой, у лузі  при дорозі», «Коли ви вмирали», а після обіду над Перв’ятичами вітер розносив  навкруги дзвінкі голоси учасниць ансамблю «Калина», які співали пісні «Своя земля», «Черемшина», «Церковця», «Ген небесне поле». Вела програму в с. Перв’ятичі Галина Віра. Урочисті заходи закінчилися Гімном України.

Тетяна ДЕЩИЦЯ,

с. Перв’ятичі.