ЗОЛОТИЙ ЮВІЛЕЙ СПАСІВСЬКОЇ ШКОЛИ
Золотий ювілей у жовтні відсвяткувала Спасівська загальноосвітня школа ІІІ ступенів ім. Василя Сидора«Шелеста». Цьогоріч храму науки виповнилося 50 років.
Її 50річний ювілей – не звичайний ювілей, а ювілей домівки поколінь. Одні навчали, інші навчались. Школа – це не тільки стіни, насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це ті педагоги, хто щодня переступає поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, й ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони в пам’яті учнів та колег, і вчителіпенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки. Це учителіветерани праці, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Праця кожного з них – це золоті сторінки історії школи.
З нагоди ювілею до школи на урочистий вечірспогад приїхали та зійшлися вчителі, які починали в ній працювати, та учні всіх наступних випускних класів. Завітали привітати педагогічний колектив школи та громаду села й директор КУСРР «ЦОЗО» Микола Мисак, провідний спеціаліст Сокальської районної ради Анна Бродюк, депутат Сокальської районної ради Стефанія Мединська, Перв’ятицький сільський голова Богдан Сорока.
50 років для школи – це близько 53 тисячі уроків, більше 105 тисяч шкільних дзвінків. Хоч школа ще порівняно молода й небагато часу минуло з того дня, коли дітлахи вперше – дехто з радістю й завзяттям, дехто з острахом і сльозами – переступили поріг новозбудованої школи та, сівши за парти, стали учнями, однак має вона цікаву історію.
За 50 років із школи випущено 1340 учнів, які знайшли своє місце й успішно працюють у різних галузях господарства, культури, науки, освіти. Багато хто з випускників вирішили стати педагогами й присвятили своє життя навчанню і вихованню підростаючого покоління. Про це свідчить і такий факт, що сьогодні більша половина вчителів школи – це її випускники, які разом із представниками старшого покоління продовжують працювати над формуванням майбутнього України.
Спогадами про добре і вічне поділилися попередні директори школиювілярки, ветерани педагогічної ниви. За піввіку школу очолювали Василь Новосад, Ярослав Чиж, Роман Прокопчук, Галина Дояренко. В 2014 році естафету прийняв Андрій Віра.
Звичайно, таке важливе свято не могло залишитися без нагородження кращих вчителів школи. Почесними грамотами Сокальської РДА та Сокальської районної ради за багату та сумлінну працю, за гідне виховання майбутньої нації були нагороджені: вчитель початкових класів Є. Кондратюк, вчитель фізики А. Дещиця, вчитель географії Р. Прокопчук, вчитель математики Г. Дояренко.
Ювілейні заходи розпочалися із зустрічі учнями хлібом і сіллю дорогих гостей. Під час перегляду презентації ожила історія цього навчального закладу. І ніхто в залі не таїв своїх щирих емоцій, споглядаючи фото вчителів, однокласників і навіть самих себе. Згадуючи шлях Спасівської школи, присутні також вшанували хвилиною мовчання працівників школи, що відійшли у вічність. У цей день щирі слова пошани і сердечної вдячності звучали для вчителівпенсіонерів Спасівської школи, які впродовж усіх років нелегкої праці віддавали своїм вихованцям розум і серце.
Почесним гостем на святі був перший директор школи Василь Новосад, який розповів про історію будівництва школи у 19671969 рр.
Привітання перепліталися з гарною концертною програмою, в якій брали участь учні, випускники школи, педагогічний колектив. Чудовою окрасою заходу були виступи жіночого ансамблю «Гармонія душі». Звичайно, найтепліші вітання лунали з уст учнів Спасівської школи для педагогів, що працюють нині, адже ювілей співпав із особливим днем – днем Вчителя. Також усі виступаючі бажали процвітання школі, довгого життя, щоб її класи і коридори ще багато років повнились багатоголосою дітворою. Випускники та гості свята ще довго спілкувалися в школі, адже дитинство – це щаслива пора, це місце, куди хочеться повертатися душею знов і знов.
Окрасою урочистостей стали яскраві номери художньої самодіяльності, вітальні слова сьогоднішніх учнів та колишніх випускників. Тут було все: чудові співи, веселі сценки, чуттєві та запальні танці. Концертні номери змінювали спогади про минуле школи. Теплими словами згадували своє навчання випускники школи, які стали відомими далеко за межами рідного краю. Свято тривало більше двох годин, та час пролетів непомітно. Слід зазначити, що святкування 50річчя школи пройшло надзвичайно урочисто, музично, радісно і в той же час зворушливо, адже в ньому переплелося минуле, сьогодення та гарні сподівання на майбутнє.
Марія МАСИННИК, вчитель англійської мови.