Головна Військо БАТЬКІВЩИНІ БУДЬ ВІРНИМ ДО ЗАГИНУ, НАМ УКРАЇНА ВИЩА ПОНАД УСЕ

БАТЬКІВЩИНІ БУДЬ ВІРНИМ ДО ЗАГИНУ, НАМ УКРАЇНА ВИЩА ПОНАД УСЕ

В історії України є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня – важлива дата, яка поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а віднедавна й День захисника України. Саме це – символ непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них.

Святкування у цей день розпочалися із Божественної Літургії у храмі святих апостолів Петра і Павлa м. Сокаль. Опісля була відслужена панахида біля стели пам’яті Героїв Небесної Cотні.

о. Ярослав Валюх: «Ми сьогодні співчуваємо родинам, які присутні серед нас. Ми не можемо повернути ваших дітей, але можемо бути з вами у вашому горі, співчувати і разом молитися. Одночасно дякую, що кожен з вас сьогодні тут, знайшов той час у погідний, святковий недільний день помолитися».

У панахиді взяв участь учасник бойових дій Віктор Телегій та його побратими. Важко було офіцеру підібрати слова, щоб передати все те, що насправді відчуває, та він запевнив, що «лишень вернувся з війни, але як бойовий офіцер, обіцяю, що Донбас ми відіб’ємо!»

Продовжилось святкування в районному Народному домі. Представники Братства ОУНУПА у Сокалі та учні Сокальського ліцею №1 поклали квіти до барельєфу Степанові Бандері та загиблим воїнам АТО: Віктору Сиваку, Роману Лагну, Антону Козачуку, Романові Галасу, Олегу Галатюку, Ярославу Слободюку.

Вже традиційно у свято Покрови Пресвятої Богородиці відбувається галаконцерт районного фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» серед школярів району. У цьому році це вже дев’ятнадцятий фестиваль. Для привітання та нагородження переможців на сцену було запрошено почесних гостей – народного депутата України Михайла Бондара, голову Сокальської РДА Романа Токая та голову Сокальської районної ради Миколу Паська.

Михайло Бондар: «Розпочну з того, що напередодні у Львові ми відкрили Будинок воїнів. До 2017 року в цьому приміщенні розташовувався оплот «руского міра», так званий «рускій дом». Були різні пропозиції щодо цього приміщення, однак нам важливо, щоб на тому москальському поплищі був Будинок воїна. Тому символічно, що саме напередодні Дня захисника України ця будівля була освячена та передана нашим Воїнам – захисникам української землі. Сьогоднішній день розпочався з того, що зідзвонились з хлопцями, пішли на могили, провідали наших Героїв, поклали квіти та зателефонували до мам, вибачились, що не вберегли синів. Дякую всім, хто долучається до визвольної боротьби, яка триває від УПА, Січових стрільців і до сьогодення. Низький уклін усім. Слава Україні!»

Роман Токай: «Сьогодні в перших рядах сидять представники УПА, котрі своїм прикладом показали теперішнім хлопцям, як треба відстоювати свою державу. Дорогу ціну заплатила Львівщина, боронячи наші Східні кордони від московської навали. Сокальщина втратила 15 хлопців, 15 справжніх Героїв, котрі вже ніколи не будуть серед нас. Низький уклін їхнім батькам. Щиро вітаю усіх захисників Вітчизни. Слава Україні!»

Микола Пасько: «Сьогодні одне з найбільших свят в Україні. Це свято кожного, хто спричинився до боротьби за незалежність. Це та мама, яка відправила свого сина захищати Батьківщину, це ті люди, які віддали частинку свого майна, це той волонтер, який їздить на фронт. Це ті будівельники, які будують Україну зараз, тому що насправді Україна в час війни, як не дивно, будується. Але сьогодні найбільшою подією та найбільшою перемогою з часів здобуття незалежності України вважаю рішення Константинополя про створення помісної церкви в Україні. Тому насправді цей день є днем великих перемог. Переконаний, що велика перемога ще нас чекає попереду».

Відтак, перейшли до нагородження.

Грамотами відділу освіти Сокальської райдержадміністрації та цінними подарунками від Сокальського районного методичного кабінету за перше місце у районному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Сурми звитяги» нагороджені:
У номінації «Вокал, соло»: Роксолана Весній, Сокальська ЗШ ІІІІ ст. №2 та Христина Магир, Тартаківський НВК•«ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок»
У номінації «Вокал, ансамбль»: зразковий вокальний ансамбль «Кришталь» Сокальського БДЮТ; вокальне тріо Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №4.
У номінації «художнє читання»: Максим Звір, ЗЗСО ІІІІ ст. Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва та Вікторія Марчук, Сокальська ЗШ ІІІІ ст. №4.
У номінації «Композиції, хореографічні композиції»: хореографічний ансамбль «Акварель» і художній колектив ЗЗСО ІІІІ ст. Сокальський ліцей №3.
Свято пройшло у дусі патріотизму, любові до України та незнищенної віри у мир на нашій землі. Дякуємо вам, дорогі наші воїни, за мир, за захист. Нехай Пресвята Борогодиця береже нашу Україну!
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.