Головна Військо Додому з полону повернулися п’ятеро мешканців з Червоноградщини

Додому з полону повернулися п’ятеро мешканців з Червоноградщини

СМІЛИВІ ТА НЕЗЛАМНІ ВОЇНИ

Минулого тижня мав важку і водночас щиру роз­мову. Важку – бо дивився в очі захисникам та захисниці, які прожили жахливі місяці у російському полоні. Щиру – бо неймовір­но сміливі і незламні Воїни, які викликають почуття захоплення та поваги, щиро й від­верто вели бесіду.

Сьогодні зустрівся з військовослужбов­цями Державної спеціальної служби транспорту Сапсай Галиною, Романом Ворон­цовим, Владиславом Гірним та Андрієм Березюком, які проходять службу за кон­трактом. Усі вони пройшли жахіття росій­ського полону.

Галина в неволі пробула 5 місяців. Звіль­нили Захисницю з полону 17 жовтня 2022 року, тоді відбувся перший цілковито жіно­чий обмін. Пройшла медико-психологічну реабілітацію та сьогодні мужня Захисниця знову повернулася до військової служби.

Роман, Владислав та Андрій у полоні пробули довгих 10 місяців. Звільнили Захисників 7 березня 2023 року, тоді додому повернулися 5 мешканців з Червоноградщини. Як розповіли Воїни, потрапили вони в полон у Маріуполі, евакуйовані були з «Азовсталі». Захисники також пройшли медико-психологічну реабілітацію, зараз ще перебувають у відпустці. Проте вже мають бойовий настрій та готові ділитися бойовим досвідом.

Розмова була довга. Говорили про емо­ції, коли дізналися, що їдуть на обмін. Ка­жуть, що коли їхали на обмін, до кінця не знали куди їдуть.

«Ми ніяк не знали, нам не говорили. Бо бували випадки, коли нас возили по різних місцях. Бувало, що з місця виїжджали, а потім знову назад поверталися. До остан­нього моменту не було зрозуміло. Аж зго­дом ми здогадалися, що це дорога до­дому», – розповіли військовослужбовці.

Допомагають адаптуватися бійцям рідні люди, які в цих умовах продовжують буду­вати життя, уособлюють той світ, за який борються наші Захисники. Дякують за міц­ний тил. Кажуть, що мають лише єдину мрію – спільну перемогу України над воро­гом. Щоб світ став безпечним, а Україна відновилася!

Для мене було за честь потиснути руку Бійцям та Бійчині, подякувати за захист нашої Держави, за мужність та відвагу!

Нехай кожна родина дочекається по­вернення своїх захисників та захисниць.

Присутніми були: військовий капелан отець Андрій Копчак, командир військової частини Михайло Пачковський та ко­мандир військової частини Вале­рій Крук.

Андрій ДЯЧЕНКО,
голова Червоноградської РВА.