Головна Військо Сучасні умови для прикордонників створили у Великомостівському кінологічному навчальному центрі

Сучасні умови для прикордонників створили у Великомостівському кінологічному навчальному центрі

20 травня в Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби України урочисто відкрили оновлений гуртожиток для прикордонників.

Відповідно до плану розбудови Кінологічного навчального центру на 2017 рік було заплановано проведення капітального ремонту першої казарми. З метою модернізації та створення гуртожитку європейського типу проведено повну реконструкцію приміщення, побудовано мінікотельню, повністю замінено сантехніку.

Для Кінологічного навчального центру це беззаперечно важливий крок на шляху вдосконалення. Адже в навчальному центрі створено сучасні, комфортні умови проживання для військовослужбовців Державної прикордонної служби, які перебувають на навчанні та перепідготовці у Великих Мостах.

В оновленому гуртожитку європейського типу створено 46 житлових кімнат, дві кімнати для спортивних занять, а також кухня. Загальна кількість ліжкомісць в гуртожитку розрахована на 150 осіб. З цієї нагоди тут відбулися урочистості. У них взяли участь начальник Західного регіонального управління генералмайор Володимир Єгоров, начальник Кінологічного центру підполковник Андрій Квартирук, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Ірина Задолинна, депутат Львівської обласної ради Уляна Дорош, священики Володимир Юськів, Дмитро Улицький, Василь Ждянянчин, військовослужбовці центру. Отець Володимир Юськів освятив відремонтоване приміщення.

За особистий внесок в організацію та проведення заходів по підготовці до відкриття гуртожитку європейського типу нагороджено грамотами полковника Андрія Гаєвського, підполковника Ростислава Сащука, майора Івана Шаповала, лейтенанта Сергія Яцуненка, старшого прапорщика Сергія Зажигіна, прапорщиків Валентина Вихристюка, Віталія Шугало, Андрія Литвина, ст. сержанта Миколу Циганенка, Мар’яна Матуша, сержантів Євгена Курганікова, Сергія Чмиркова, Олександра Левченка, мол. сержантів Константина Дехтяря, Владислава Захарчука, солдата Володимира Сушка.

Грошові премії вручено підполковнику Юрію Іську, капітану Антону Кустинському, старшим прапорщикам Сергію Бессуднову, Володимиру Шведу, Сергію Шумилу, прапорщику Юрію Великому, а також працівникам Богдані Рибак та Любові Сокур.

А за всебічну підтримку, значний внесок у розвиток, розбудову та покращення інфраструктури Кінологічного навчального центру відзначено директора шахти «Надія» Михайла Пугача, директора компанії «Клінспорг» Юрія Резника, директора ДП «Жовківський лісгосп» Степана Сохнацького, лісничих: Великомостівського лісництва – Ігора Бочилюка, Бутинського – Миколу Дудку, Любельського – Богдана Євдокімова, В’язівського – Ігора Слободяника, Соснівського – Василя Бикова; приватних підприємців Ярослава Чауса і Віталія Молочка.

Військова частина пише й творить власну, так би мовити, історію з 24 травня 1945 року. У Великі Мости її передислокували 1946ого. Спочатку тут була окружна школа, пізніше – навчальний прикордонний загін. 1 червня 2006 року частина отримала статус Кінологічного навчального центру. Він єдиний у Державній прикордонній службі України, де готують інспекторівкінологів. Одна з трьох окремих у країні прикордонних комендатур швидкого реагування теж тут розташована. У Кінологічному Центрі служать і навчаються військовослужбовці з усіх областей держави. Більшість з них – «контрактники». 2016 року понад 1120 військових чинної служби пройшли тут вишкіл та отримали скерування в інші структурні підрозділи для охорони кордону. Для них у Великих Мостах створені всі умови для проживання і навчання військовій справі.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.