Головна Військо У ЖАЛОБІ ПРИБУЗЬКИЙ КРАЙ

У ЖАЛОБІ ПРИБУЗЬКИЙ КРАЙ

На Донбасі від кулі снайпера загинув розвідник полку «Азов» 23річний уродженець Червонограда Юрій Луговський із позивним «Баррет».

«Від кулі ворожого снайпера загинув наш побратим «Баррет». Для нас він був другом і братом і залишиться одним із тих героїв, які віддали своє життя за Україну. Але найгірше те, що поки такі люди, як «Баррет», зі зброєю в руках захищають спокій та вільне життя українців, основна маса наших співвітчизників просто ігнорує війну. Для них легше вірити в аморфне перемир’я та заспокоювати себе цим, у той час як за мир і спокій в Україні гинуть наші друзі та побратими», – йдеться в повідомленні «Національного корпусу».

«Загинув наш побратим, боєць полку «Азов» Юрій Луговський «Баррет».
Від кулі ворожого снайпера загинув наш побратим «Баррет». Для нас він був другом і братом й залишиться одним з тих Героїв, які віддали своє життя за Україну. Але найгірше те, що поки такі люди, як «Баррет», зі зброєю в руках захищають спокій та вільне життя українців, основна маса наших співвітчизників просто ігнорує війну. Для них легше вірити в аморфне перемир’я та заспокоювати себе цим, в той час, як за мир і спокій в Україні гинуть наші друзі та побратими. Наші друзі і побратими, без яких ці люди не змогли б жити спокійно.

Висловлюємо найглибші співчуття родині друга «Баррета».

Вічна слава Герою!»

Пресслужба Міністерства внутрішніх справ України повідомила, що боєць загинув уночі 9 березня від пострілу снайпера.

Луговський народився у 1994 році в Червонограді. Був військовослужбовцем військової частини 3057 Східного оперативнотериторіального об’єднання Національної гвардії України. До того був активним учасником Революції Гідності, брав участь у боях за Іловайськ.

Волонтер Роман Сініцин назвав Луговського одним із найкращих розвідників «Азова». «Баррет» постійно десь ходив зі своєю групою в сірій зоні. Мінував, щось вистежував, лежав днями в «льожках», повертався з трофеями. На війні з перших днів. «Донбас», Іловайськ, потім «Азов». Про «Баррета» ходили легенди навіть у полку, серед своїх. Про результати, про операції. У секторі його групу знали всі», –
написав Р. Сініцин на своїй сторінці у Facebook.

У Червонограді було оголошено траур. У Народному домі відбулася спільна молитва.
Тіло українського захисника привезли до рідного міста ввечері, 11 березня. Мешканці зустрічали свого земляка, стоячи на колінах.

Попрощатися з воїном Юрієм Луговським прийшло дуже багато людей. За місце останньої молитви обрали храм св. Йосафата, де Юрій ще від малого прислуговував при Господньому престолі.

Тіло Героя пронесли його рідними вуличками. Червоноградці прощались з ним знову навколішках. Поховали Юрія Луговського на цвинтарі у с. Бендюга.
Залишилась мати – психолог у реабілітаційному центрі бійців АТО, займається активною волонтерською діяльністю, допомагаючи нашим військовим на сході України.

* * *

11 березня знову прийшла трагічна звістка на Львівщину. У зоні АТО загинув військовослужбовець 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила Андрій Іванишин зі Львова. Як стало відомо, військовослужбовець, 1976 року народження, уклав контракт і пішов служити у ЗСУ в лютому цього року.
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.