ДІАЛОГ З ВЛАДОЮ ПОТРІБЕН – запевнили учасники АТО
У сесійній залі Сокальської районної ради 10 травня пройшла зустріч учасників АТО та бойових дій – мешканців району, із представниками влади Сокальщини, а також керівниками різних державних структур та організацій. Також на заході були присутні Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, військовий комісар Сокальського району Любомир Бродюк. «Мета цієї зустрічі з’ясувати ваші потреби та надати необхідну допомогу. Володіючи усією необхідною інформацією, значно легше оперативно реагувати на ті чи інші проблеми. Ми докладемо максимум зусиль, виходячи із своїх можливостей, щоб допомогти кожному з вас», – зазначив голова Сокальської РДА Андрій Дяченко.
На зустрічі озвучені питання, що стосувалися різних сфер взаємодії бійців, що повернулися зі Сходу України з органами місцевого самоврядування, установами та організаціями. Як виявилося, проблем досить багато – це і виділення путівок на санаторнокурортне лікування, відсутність житла і земельних ділянок сільськогосподарського призначення, брак робочих місць і необізнаність у правових аспектах та ін.
Зокрема, завідувач сектору медичної реабілітації та надання соціальних послуг Сокальського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Валентин Лаврів розповів про можливість отримання путівок на оздоровлення учасниками АТО, які зараз працюють.
Заступник головного лікаря Сокальської центральної районної лікарні Сергій Касян розповів, що на сесії районної ради прийнята програма «Медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців під час АТО на сході України, а також поранених в ході Революції Гідності». В її рамках у 2019 році з районного бюджету виділено 400 тис. грн. Ці кошти скеровуються на придбання медикаментів військовим, їх харчування та зубопротезування.
Демобілізовані учасники АТО висловили свої пропозиції, зауваження та побажання.
Представники державних організацій та установ пообіцяли їх врахувати. Актуальною для присутніх була й інформація про зміни в пенсійному законодавстві. Про це вела мову начальник управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Ярослава Олейнікова.
Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир Огінський розповів про пільги, які надаються державою для учасників АТО, а також яку допомогу колишні військові можуть отримати за рахунок районного та обласного бюджетів. В районі діє низка програм, на реалізацію яких з бюджету виділяються цільові кошти. Він також ознайомив присутніх з порядком отримання учасниками бойових дій путівок на безкоштовне санаторнокурортне лікування та психологічну реабілітацію, забезпечення засобами пересування і протезно-ортопедичними виробами, щорічну разову допомогу тощо.
Як з’ясувалося, болючим для бійців АТО є питання про виділення земельних ділянок сільськогосподарського призначення та під забудову. Про це з болем говорили багато хто з учасників зустрічі. Начальник відділу Держгеокадастру у Сокальському районі Сергій Бермес роз’яснив ситуацію. Його доповнила начальник відділу архітектури та містобудування РДА Мирослава Баралус.
Більш детально про те, що робить Сокальська міська влада для учасників АТО і ООС, розповів міський голова Вадим Кондратюк. Голова Сокальської РДА Андрій Дяченко пообіцяв, що влада району буде більш тісно співпрацювати з місцевими радами щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО.
Директор Центру правової допомоги Наталія Костишин порадила учасникам АТО бути активнішими в реалізації своїх прав та соціальних гарантій та запросила звертатися до них за правовою безоплатною допомогою.
Заступник голови районної ради Василь Бойко також повідомив, що районна рада виділила 3 млн. 700 тис. грн. на програму «Компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2019 рік». Це забезпечує безкоштовний проїзд для учасників АТО в межах району.
На завершення керівництво району зазначило, що кожне питання, порушене індивідуально атовцями не залишиться без уваги влади та реагування.
Зі свого боку Андрій Дяченко зазначив, було б добре, щоб такі зустрічі стали традиційними. Вони необхідні для оперативного вирішення наболілих питань, які турбують учасників АТО та ООС. Зараз така ситуація, що законодавча база є, а самого алгоритму вирішення болючих питань поки що немає. І хотілося, щоб надалі всі організації та установи йшли на співпрацю, щоб якнайшвидше допомогти людям вирішити наболілі проблеми.
Учасники АТО Роман Жуківець з смт. Жвирка та Андрій Кузневич зі Сокаля зазначили, що такі зустрічі потрібні, бо це не тільки нагода зустріти бойових побратимів, поспілкуватися з ними, але й висловити владі те, що болить, привернути увагу до проблем, які є не тільки у них, вказати на недоліки у роботі певних соціальних служб… Вони переконалися, що такий діалог з владою є дієвим, бо допомагає вирішити багато наболілих питань. Принаймні після попередніх зустрічей так і було. Цього ж дня п. Роман прийшов теж із проблемою: не може отримати земельну ділянку для сільськогосподарського призначення. Сподівається, що після цієї зустрічі, зможе її отримати. Діалог з владою, переконані учасники АТО, потрібен.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.