ЕПІДЕМІЯ ОБ’ЄДНАЛА УСІХ…
Як повідомляв «Голос з-над Бугу», за ініціативою голови Сокальської районної державної адміністрації Ігоря Дацюка, на підставі ст. 46 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, ст. 21 Регламенту Сокальської районної ради VIІ скликання, 18 березня відбулась позачергова 48 сесія 7 скликання районної ради. На розгляді сесії було лише два питання: «Про інформацію щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Сокальського району та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією корона вірусу» та «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік».
У зв’язку з введенням на території держави карантину, перед початком сесії усім депутатам були роздані захисні маски, продезінфікували руки спеціальним спиртовмісним розчином та виміряли температура. Обстеження не виявило жодної людини з підвищеною температурою, тому сесія розпочала роботу у звичайному режимі.
Голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови ради Василь Бойко та голова райдержадміністрації Ігор Дацюк перед початком засідання привітали колег-депутатів, які у міжсесійний період святкували свої дні народження: Марія Стельмащук, Юрій Козійчук, Олег Кожушко, Володимир Пограничний, Богдан Красько, Ігор Макачка (ювілей).
Питання «Про санітарно-епідеміологічний стан на території Сокальського району та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією коронавірусу» доповів головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед. Він повідомив, що Департаментом охорони здоров’я ЛОДА Сокальська медустанова визначена резервним закладом для прийому і лікування хворих, у випадку, якщо львівські лікарні не матимуть змоги приймати пацієнтів. Інфекційне відділення не використовуватиметься, оскільки, у ньому зможуть розмістити не більше двадцяти заражених людей. Окрім того, воно є опорним пунктом по лікуванні вітрянки в усьому регіоні. Що ж стосується роботи центральної лікарні, то за словами керівника практично припиняється планова госпіталізація, відміняються медогляди, але ургентні випадки та хворих з гострими патологіями й надалі будуть лікувати.
Також головний лікар доповів депутатам, що Сокальська лікарня отримала десять тисяч масок, але найгостріше стоїть проблема з апаратом штучної вентиляції легень, засобами захисту, особливо для медиків, які лікуватимуть хворих на коронавірус. Тому керівництво лікарні звернулось з проханням про виділення коштів – 880 тисяч гривень. З них – 580 тис. грн. буде використано для придбання апарату штучної вентиляції легень, 200 тис. грн. – для закупівлі дезінфікуючих засобів і засобів захисту, 100 тис. грн. – для додаткових виплат працівникам, які лікуватимуть хворих на коронавірус.
За словами Романа Шведа, вірусна інфекція викликає сухий кашель, вражає дихальні шляхи, а далі – запальний процес в легенях. Тому апарати штучної вентиляції легень є життєво необхідними для таких пацієнтів. На сьогодні, в Сокальській центральній районній лікарні є п’ять таких апаратів, з них – два можуть застосовувати для хворих на коронавірус.
Після доповіді депутати перейшли до запитань та висловлювали свої думки щодо додаткових дій та проблемних питань у нашому районі. Серед них: добирання до робочих місць медпрацівників (район досить великий); проблема інформування про реальну ситуацію жителів; потреба передбачення механізму всіх варіантів розвитку проблеми, що саме робитиметься на місці в разі, коли у нас загостриться ситуація; проблема закритих аптечних пунктів у селах через відсутність фармацевтичного працівника (раніше був дозвіл продавати медпрацівникам). Беззаперечно, всі депутати погодились з тим, що найближчим часом просто необхідно передбачити кошти та розпочати ремонт інфекційного відділення. «Хай краще воно стоїть готове з тими боксами для ізоляції», – зазначив Олег Солодяк.
Не менш важливе, якщо не найважливіше питання поставив Петро Андрущак. Його цікавило чи керівництвом лікарні вже визначені конкретні лікарі, котрі першими працюватимуть з хворими на коронавірус. Голова районної ради Микола Пасько запевнив, що відповідні рішення прийняті: «Визначені і закріплені працівники по прізвищах, в тому числі й з інших лікарень».
Окрему увагу приділили проблемі вільного перебування на вулиці дітей. На жаль, більшість жителів району не достатньо серйозно ставляться до карантину. Депутати нагадали, що карантин – це не весняні канікули. Тому треба бути більш відповідальними, захистити своїх дітей, потримавши їх цей період вдома.
За словами голови районної ради, при визначенні нашої лікарні для прийому хворих ніхто не звертався і не поцікавився ні в засновника, ні в керівника закладу станом її готовності до прийняття таких хворих.
Микола Пасько:
– Сокальська ЦРЛ визначена наказом по Департаменту і протоколом обласної комісії ТЕБ і НС лікарнею, яка обслуговуватиме хворих у другій хвилі в разі того, коли буде заповнено, умовно кажучи, до двох тисяч ліжок в області. То з нашого регіону (Сокальський, Радехівський райони, м. Червоноград) буде обслуговувати Сокальська ЦРЛ. Я вчора (17 березня – автор.) в соціальних мережах вперше побачив офіційний документ, що наша лікарня визначена по боротьбі з коронавірусом. У результаті вчорашньої наради було досягнуто наступне – всі території, які гіпотетично має обслуговувати Сокальська ЦРЛ, повинні зібратися і пропорційно до населення виділити кошти, а не тільки Сокальський район.
Очільники району запевнили, що всі пропозиції слушні та прийняті до уваги.
Голова районної ради повідомив, що після виділення 880 тис. грн., в резервному фонді районного бюджету ще залишається 1 млн. 808 тис. грн. В разі необхідності, ці кошти також можна буде використати на боротьбу з коронавірусом.
Голова Сокальської РДА Ігор Дацюк проінформував про дії райдержадміністрації:
– Прийнято рішення щодо припинення роботи установ, організацій, магазинів, розважальних закладів згідно з Постановою Кабміну. Відсьогодні працюють три патрульні групи в Сокалі, котрі повідомляють заклади про необхідність закриття та стежать за дотриманням карантину. Ми повинні зробити все, щоб не допустити масового поширення коронавірусу. На жаль, люди у нас не свідомі.
Підсумовуючи все сказане, Микола Пасько зробив припущення, що «самі карантинні заходи можуть вплинути набагато більше на здоров’я людей, ніж вірус. Причина ж банальна. Відвідавши вчора лікарню, ми побачили що там пусто. А це означає, що люди, котрі повинні були отримувати планову меддопомогу чи мають загострення хвороб, не отримують її, тому, що лікарні закриті на карантин». Також він закликав людей не панікувати і приділити більше уваги одиноким людям похилого віку.
У результаті інформацію головного лікаря щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Сокальського району було взято до відома.
Наступним ж рішенням «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік» (доп. начальник фінансового управління РДА Галина Леонова), депутати погодили виділення для Сокальської центральної районної лікарні з резервного фонду районного бюджету 880 тисяч гривень для придбання апарату штучної вентиляції легень, закупівлі дезінфікуючих засобів і засобів захисту, і для додаткових виплат працівникам, які лікуватимуть хворих на коронавірус.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.