Головна Життя АЛЛО, МІСЦЕВА ПОЖЕЖНА СЛУХАЄ!

АЛЛО, МІСЦЕВА ПОЖЕЖНА СЛУХАЄ!

Для жителів сіл Угринів, Хоробрів, Нісмичі та Ниновичі ці слова не викликають подиву, а скоріше є гарантією безпеки мешканців. Торік місцеві пожежники, а це Василь Береза, який є начальником команди, Богдан Заяць, Юрій Вітів, Михайло Брюхович, Петро Федюра, врятували від «червоного півня» п’ятьом родинам оселі та майно.

Населені пункти віддалені від райцентру, а Угринів вважається крайньою точкою Сокальського району. Тож оперативно та ефективно діяти під час реагування на надзвичайні події, районному пожежнорятувальному підрозділу дещо складно.
Сокальський районний сектор ГУ ДСНС України у Львівській області під час жнив навіть укладав угоду з фермерами, щоб пожежна машина чергувала, щоб запобігти пожежі в полі і за потреби врятувати врожай. Два роки тому саме це стало переконливим аргументом відновлення добровільного пожежного підрозділу, який обслуговував би чотири села Хоробрівської сільської ради у межах 10 км.

І громада села взялася до роботи, адже скрізь були потрібні робочі руки: одні ремонтували дах, інші встановлювали ринви, металопластикові вікна, двері, у всіх приміщеннях на підлогу постелили плитку. Кошти на придбання всього необхідного дали місцеві фермери. Навіть жінки не сиділи вдома: білили та мили. Всі розуміли, що відкриття в Хороброві протипожежного формування, дозволить істотно покращити захист, а також ефективність реагування на можливі загрози.

Спершу пожежники працювали на громадських засадах, а з березня 2018 року місцева пожежна команда фінансується із бюджету сільської ради. Вони також перебувають в оперативному підпорядкуванні Сокальського районного сектора ГУ ДСНС України у Львівській області.

Пожежна команда, місцеві жителі вдячні сільському голові Володимиру Саві, депутатам районної ради, зокрема, Михайлові Веклину та голові районної ради Миколі Паську за зміцнення матеріальнотехнічної бази. За кошти районного бюджету, а це 150 тисяч гривень, придбали два бойових комплекти одягу, чотири комплекти зимового одягу, рукавицікраги, спецвзуття, бензопилу, мотопомпу, генератор, мотокосу, ранцевий розпилювач, радіостанцію, професійний ліхтар, професійна аптечка, запчастини до пожежної машини, п’ять вогнегасників та інше.

Працівники Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області допомогли знайти спеціальний одяг для пожежників та необхідний інвентар, проводили навчання.
– Мати свою місцеву пожежну команду – це надзвичайно добре, – каже Хоробрівський сільський голова Володимир Сава. – Вона вже довела свою боєздатність та користь для громади. Маючи таку матеріальну базу, місцева пожежна команда готова до будьяких викликів. Пріоритетом для неї є проведення протипожежної профілактики серед усіх верств населення, підприємств, установ та організацій, а також постійний вишкіл – аби вдосконалювати свою професійну майстерність. Жителі навколишніх сіл також хотіли б, щоб пожежники Хоробрівської пожежної команди надавали їм допомогу. Тому, як представник громади, я звернувся на сесії до депутатів Тудорковицької сільської ради, з пропозицією аби вони долучилися фінансово до утримання Хоробрівської місцевої пожежної команди, натомість у разі небезпеки чи пожежі, вони гарантуватимуть їм свою допомогу.
Хоробрівчани довіряють місцевим пожежникам. Адже цей підрозділ створений, насамперед, для гарантування безпечних умов життєдіяльності жителів місцевої громади та навколишніх сіл.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.