Головна Життя На стежині, серед весняного різноцвіття стоїть розгублена Мати…

На стежині, серед весняного різноцвіття стоїть розгублена Мати…

Довкола неї неймовірна краса яблуневого цвіту. Запах барвистого бузку пронизує повітря так, що аж дух перехоплює. Спів пташиного квартету мав би приємно тривожити душу. Але ж не тривожить… Нічого не тішить зболене серце… Лише постійні докори сумління рояться в її голові. Що в житті пішло не так?.. Де допустилась помилки?.. Що зробила не за правилами, і де записані ті правила, що вчать, як вберегти своїх синів?
Вітер доносить окремі рядки знайомої до болю пісні: «Рідна мати моя, ти ночей не доспала, ти водила мене у поля край села…». Перед очима вродливої, ще молодої жінки, хвилею пропливли всі найщасливіші моменти її життя. Згадалось, як дівчиськом слухала настанови своєї матері про всякого роду чесноти. Ще тоді розуміла, що передасть колись цю науку своїм дітям. І ось вона вже – мати. Синьоокий, білокурий синочок обіцяв їй бути слухняним, жити за совістю та любити свій край, як любить його вона. Обіцяв, що ніколи її не покине. Все виконав. Став дорослим, турботливим, з великим серцем та глибоким поглядом на життя, хлопцем. Сином, яким вона пишатиметься завжди…

Лише одного слова не дотримав – ніколи її не покинути. Таки покинув… Загострене відчуття справедливості і, вихована нею, любов до України заставили його взяти в руки зброю…

Сьогодні на світлині бачу двох Матерів, сини яких назавжди залишаться героями для нащадків. Матерів, скорбота яких закарбувалась на небесах і відлунням пройшлась по всій землі. Матерів, які стали прикладом для наслідування. І хочеться сказати: доки Україна матиме таких Матерів, доти Господь благословлятиме її землю.

Руслана АНТОНЮК.

* * *

Ті, які втратили в одному бою своїх найдорожчих cиночків – Віктора Сивака та Юрія Прихода, тепер можуть лише поглядом обійняти на сторінках книжок… Мар’яна СИВАК і Ярослава ПРИХІД (на знімку) під час презентації в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла м. Львів «Книги пам’яті», до якої увійшли 189 загиблих військовослужбовців із Львівської області. Книга укладена Національним військовоісторичним музеєм України за ініціативи Міністерства оборони України з метою збереження пам’яті про військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО на Сході нашої держави впродовж 20142017 рр. Наклад «Книги» призначений для безкоштовної передачі родинам загиблих військовослужбовців.

Фото зі сторінки у Фейсбуці Марії Прихід.
МАТИ