Головна Життя ЗДАЙ МАКУЛАТУРУ – ЗБЕРЕЖИ ДЕРЕВО

ЗДАЙ МАКУЛАТУРУ – ЗБЕРЕЖИ ДЕРЕВО

Таку Всеукраїнську акцію оголосило бюро з питань екології серед шкіл, які знаходяться на території України. Отець Андрій – парох УГКЦ с. Хлівчани – повідомив про неї директора Хлівчанської школи Івана Комбеля та учнів. Він наголосив, що її мета – привернути увагу українців до екологічних проблем, навчити бережливого ставлення до природнього середовища. Це допоможе озеленити різні куточки нашої країни та крок за кроком долучити кожного українця до порятунку природи.
Одним із способів зберегти природу є використання вторинної сировини – макулатури. Адже люди нищать дерева, масово вирубують ліси… А, може, варто задуматись, бо 60 кг макулатури може врятувати одне дерево. Він наголосив, що клас, який здасть найбільшу кількість макулатури, отримає приз. Діти з великим задоволенням взяли участь в акції, яка допоможе зберегти природу. Ця ідея припала дітям до вподоби, які охоче її підтримали й масово почали здавати макулатуру. Між класами зав’язалося змагання: хто більше здасть. Було зібрано 996 кг сировини, відповідно наша школа зберегла 16 дерев від знищення. За вилучені кошти придбали саджанці фруктових дерев, які посадили біля церкви та школи. За роботу взялися старші та молодші школярі під пильним керівництвом о. Андрія та директора школи Івана Комбеля. Учні зрозуміли, що навести лад на нашій планеті можна лише гуртом. Хлопчики і дівчатка з гордістю допомагали своїм наставникам саджати саджанці. Старанно їх поливали. Робити добрі справи їм сподобалось.

– Привчати дітей до фізичної праці потрібно змалечку, – каже директор школи, вчитель трудового навчання Іван Комбель, який задоволений роботою своїх вихованців. – Сподіваюся, що садити дерева біля навчального закладу стане у школі доброю традицією. Надіємось, що деревця приживуться, і невдовзі нас порадують зеленими листочками, а з часом і смачними плодами. Тепер біля школи буде затишно, зелено, заквітчано.

Отець Андрій подякував директору, учням та усім, хто долучився до акції, побажав здоров’я, успіхів у навчанні та побільше робити добрих справ. Опісля вручив призи учням 8го класу, які стали переможцями.

Наталія ЯРЕМКОВИЧ, бібліотекар Хлівчанської ЗШ IIII ст.