Головна Культура ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ

6 травня відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 103ої річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австроугорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські січові стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55й австроугорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, голова облради Олександр Ганущин, представники громадських організацій, ветерани національновизвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості з інших областей України. Побувала на урочистостях й делегація Сокальського району, яку очолював голова РДА Роман Токай.
Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських січових стрільців.
Після чину панахиди відбулось віче.

– Сто три роки тому на горі Маківка українці зупинили російську навалу, сьогодні ми відстоюємо нашу державність на сході. Високою є ціна нашої свободи і протистояння. Львівщина заплатила ціною життям 285 хлопців, які навіки залишаться у нашій пам’яті. За чотири роки агресії під керівництвом Президента ми маємо одну з найсильніших армій світу, маємо світову підтримку дипломатії. Тут, на мирній землі, ми також розбудовуємо нашу країну і важливо, щоб кожен з нас робив свою роботу на місцях і досягаючи успіху, показував це. Ми – нація успішних людей і цим успіхом маємо пишатись, бо це друга зброя проти російського агресора і вона знищить його зсередини. Ми, українці, знаємо, як обороняти нашу державу і ніхто не буде нам говорити, як це робити. Подвиг цих хлопців, які тут спочили, живе у наших серцях назавжди, – зазначив Ростислав Замлинський.

Голова обласної ради Олександр Ганущин наголосив, що у ХХІ столітті ми знову маємо виклик, тому і стали зі зброєю в руках проти ворога:

– Але, впевнений, що цього разу перемога буде обов’язково за нами. Бо надто багато крові пролито поколіннями українців, щоб створити і втримати нашу державу. Переконаний, місце і час для подвигів є завжди. Від імені Львівської обласної ради низько вклоняюся всім тим, хто захищав і захищає Україну! Бажаю всім нам вірити в перемогу так, як вірили Герої, які полягли на горі Маківка! Слава Українським січовим стрільцям! Слава Україні!

Наш кор.
Фото Оксани Думанської.