Головна Історія Делегація з Сокальщини взяла участь в заходах у відзначенні 104-ої річниці перемоги...

Делегація з Сокальщини взяла участь в заходах у відзначенні 104-ої річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка

5 травня відбулись урочисті заходи з відзначення 104-ої річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі.

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські січові стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55та австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості з інших областей України. Серед них і делегація нашого району, яку очолював голова Сокальської РДА Андрій Дяченко.

Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських січових стрільців. Після чину панахиди відбулось віче.