Головна Історія ХТО ЗНАЄ ПРО ГЕРОЯ РОМАНА КОВАЛЬЧУКА-«ОРЛИКА»

ХТО ЗНАЄ ПРО ГЕРОЯ РОМАНА КОВАЛЬЧУКА-«ОРЛИКА»

В час коли в Україні відбувається повно­масштабна війна з московією, чомусь не міг зібратися, щоб сісти і написати про героя національно-визвольних змагань, воїна УПА, бо на думку приходило, що не на часі, бо зараз маємо нових героїв сучасності, що воюють, захищаючи неза­лежність, цілісність і свободу Держави і народу.

В календарі «Літопису УПА» на 2023 рік на даті 14 березня зазначено, що 15 березня 1913 року у с. Шмитків на Закер­зонні народився Роман Ковальчук-«Ор­лик», член ОУН (1932), командир решток

сотні «Вовки-3», страчений 1950.

В 39 томі Літопису УПА «Тактичний відтинок УПА 28-й «Данилів» Холмщина і Підляшшя. (Документи і матеріали), на сторінці 311 у списку підстаршин і старшин «Вовки ІІ», КВ І Почот згаданий і Роман Ковальчук, але як і інші, дуже скупо. Зокре­ма, згадано, що він від 5.05.1944 – ройовий.

Спробував знайти родину чи знайомих у селі Шмитків (теперішня Гута) і вияви­лось, що нікого немає.

Хотілося знати трохи більше про нашо­го земляка-героя, тому пишу цей допис і сподіваюсь, що є люди, які б могли дати більше інформації про героя «Орлика».

Також користуючись нагодою, хотів би звернутися до вчителів шкіл, до старшо­класників збирати інформацію про наших новітніх Героїв, бо нам є ким гордитися і пам’ять про них пронести через час для наступних поколінь.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Олег СОЛОДЯК.