Головна Інтерв'ю Допомога малозабезпеченим, дітям із родин, які опинилися у важких сімейних обставинах –...

Допомога малозабезпеченим, дітям із родин, які опинилися у важких сімейних обставинах – це справа життя Христини Штокало із Сокаля

Творити добро і бути милосердним – саме до цього закликає нас молода жінка, яка, виховуючи троє малень­ких дітей, взяла на себе ще й нелегку ношу благодійності і нині успішно з цим справ­ляється.

– Ідея займатися благодійністю мені прийш­ла від Бога. Я є лідером християнської спільноти «Оранта» у Сокалі і вже давно приходило на думку, що хочу займатися бла­годійністю. Бачила перед собою картину, де годую потребуючих, даю їм одяг, взуття, їжу. Відвідувала християнські Школи Марії і бачила, що в багатьох містах є благодійні центри, люди самі організовуються для допомоги, а у нас в Сокалі, крім «Карітасу» нічого подібного не було. Серед знайомих є багато людей, які готові ділитися речами, харчами, але не мали куди їх вести. Маю троє дітей, тому важко цілий день присвя­тити благодійності, прийшла ідея створити таку групу в соцмережі «Фейсбук» для взає­мо­допомоги.

– На початку  створила групу під назвою «Твори добро у Сокалі» і написала, щоб зголосилися сім’ї, які перебувають у важких обставинах. На жаль, усі соромилися і ніхто не відізвався. Тоді зателефонувала до Ірини Рубахи, члена спілки багатодітних матерів «Щаслива родина» і вона надала інформа­цію про сім’ї, які потребують допомоги. Пізніше група щоденно поповнювалась но­вими учасниками і зараз, через місяць після її створення, є вже більше тисячі учасників. З кожним днем ставало все більше і більше роботи, адже почали писати люди, які потребують допомоги, а я не всти­гала. Тому знайшла двох помічників, волон­терів Лілію Гойдало і Віру Мартинюк, вони мені допомагають, – розповідає Христина Штокало.

На початках волонтерка писала пост про сім’ю, яка потребує допомоги, тобто який вік дітей, розмір одягу, взуття. Сокальчани відгукувалися і приносили їй ці речі додому. Згодом жінка побачила, що пакунків з допо­могою ставало з кожним днем все більше і більше, тому написала пост, що потрібне приміщення для благодійності. Світ не без добрих людей. На її прохання відгукнулася підприємець Наталія Хрящевська і запропо­нувала тимчасове приміщення, поки воно пустує і не має орендарів. Тому зараз дівчатка-волонтери збирають всю допомогу в колишньому дитячому кафе «Усмішка». Крім добродійників, допомагають також і підприємці. Власниця магазину дитячого одягу «Ромашка»  передає волонтерам новий одяг, куртки, взуття, а ті –  в потребуючі родини. Особливість групи – тут не обгово­рюють сім’ї, чому вони бідні, чому народ­жують дітей, чому хтось зловживає спирт­ним. Організаторка групи завжди зазначає: не обговорюйте, чому люди опини­лися в таких обставинах, хочете – допоможіть, якщо ні – пройдіть мимо…

За перший місяць роботи дівчатка допо­могли багатьом сім’ям. За словами Христини Штокало, найбільше вразила історія сім’ї з одного з сіл району.

– Мама залишила п’ятеро маленьких діточок і повіялась по світу влаштовувати особисте життя. Батько не має роботи, вдо­ма тримає господарку, дітки мають що їсти: яйця, домашню птицю, картоплю, моркву, цибулю, але потребують одягу, взуття, побутової хімії. Усім молодшим братикам і сестричкам за маму – восьмикласниця Галинка, вона доглядає за молодшими, пильнує хату, допомагає татові готувати їжу. Коли приїхали у цю сім’ю з допомогою, то всім текли сльози. Ці діточки настільки скромні, що не передати словами. Коли запитуєш потребуючих, що їм привезти, то нам, як правило, кажуть і те, і те, і інше.  А оці бідні діточки такі скромні, кажуть, нам нічого не треба, у нас все є… Ми завезли їм продукти харчування, одяг, солодощі, виставили відео у інтернет, як трепетно діточки діставали всі ці пакунки, як тішилися тим речам, на які ми навіть не звертаємо уваги. Ми будемо час від часу їздити у цю родину,  залишила свій номер телефону старшій Галинці, щоб, у разі потреби, телефонувала.

Нещодавно також дівчатка збирали допомогу для одино­кої мами. Їй всього 21 рік, а народила вже п’ятеро дітей, нещодавно повернулась з по­ло­гового відділення з новона­родженим немовлям. У цій сім’ї не було ні ванночки для купання немовлятка, ні каля­сочки. Дівчатка-волонтери роз­містили пост про збирання до­помоги. Відгукнулось чимало небайдужих. Серед них і волонтерка з Червонограда Марія Бачинська, яка також займається благодійністю. За кілька годин зібрали серед сокальчан і червоноградців чи­мало допомоги – дитячу ко­ляс­ку,  ліжечко, одяг для стар­ших діток та немовлятка, взут­тя, памперси, засоби догляду за новонародженим, побутову хімію. Дів­чатка все це завезли в село до одинокої мами, яка була їм безмежно вдячна, адже про таку допомогу могла тільки мріяти.

– Є сім’ї, де підросли діти, ходунки, ка­ляски, ліжечка стоять припадають порохом, і коли ми пишемо пост про допомогу – люди згадують що їм не потрібна більше ця чи інша річ і віддають їх іншим, хто немає змоги такі речі придбати. Сокальчани та мешканці сіл приносять нам все – посуд, шкільні рюкзаки, одяг, взуття, постіль, хто чим може, тим ділиться з ближніми. Впевнена – цей світ стане добрішим, коли кожен почне ро­бити добрі вчинки. Я дуже вдячна Богу за те, що щоденно нам допомагає у роботі – мені було важко відважитися, але все виходить без труднощів: і приміщення  надали, і допомогу  приносять, і відгукують люди, які готові відвозити ці речі, щаслива, що ми спільно робимо велику добре справу, – тішиться Христина Штокало.

Як добре, що у світі є люди, яким небай­дужа доля інших потребуючих, які своєю що­денною працею роблять цей світ доб­рішим, милосерднішим. Дуже тішуся, що у Фейсбуці є група взаємо­допомоги «Твори добро у Сокалі». Кожен охочий може до неї долучитися. Якщо маєте чим поділитися – пишіть дівчат­кам-волонтерам. Якщо пот­ребуєте до­помоги – не соромтеся, теж відзи­вайтеся, дівчатка вас не осудять, а допомо­жуть чим зможуть.

Ольга ДЕНИСЮК.

Фото з соцмереж.