Головна Інтерв'ю В Сокалі працює відділення Головного управління Держав­ної міграційної служби

В Сокалі працює відділення Головного управління Держав­ної міграційної служби

ВАМ ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЧИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА  КОРДОН?

Тоді звертайтеся у Сокальський відділ Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області

Минулої суботи, 18 червня, урочисто відкрито приміщення Сокальського відділу Головного управління Держав­ної міграційної служби у Львівській області (знаходиться у Центрі зай­нятості, що по вул. св. Володимира). Його освятив священник катедраль­ного собору св. ап. Петра і Павла Андрій Дутчак.

Колектив привітали начальник Го­ловного управління Державної мігра­ційної служби у Львівській області Ярослав Скиба, Сокальський міський голова Сергій Касян, директор Сокаль­ської районної філії Львівського облас­ного центру зайнятості Віктор Лащук.

о. Андрій Дутчак:

– Кожна наша праця – це те, що нас збагачує. Хтось вміє гарно керувати автомобілем, хтось – шити одяг чи взуття, хтось – вправно користуватися законами, когось Господь наділив вла­дою. І, власне, всі ці моменти творять для людини це суспільство. І кожен несе свою  користь. Подібно і тут ваша праця, адже в якійсь мірі надаєте людині ідентичність. Тобто вона чітко розуміє хто вона, якої національності, який є її Герб і Прапор, тому що це вказано в документі, який видаватиме­те. Тому ця праця також дуже важлива у суспільстві, адже показує людині ко­ристь і її походження – Українець. І дуже важливо, щоб вона була доброю, ревною, сумлінною, старанною. Щоб кожен, хто сюди прийшов, виходив з усмішкою, задоволенням і отримав належні послуги, які потребував. Адже є різні люди з різним вихованням, пог­лядами, бажаннями. Тому не раз вам треба бути терпеливим, дипломатич­ним, делікатним, милосердним, розум­ним, стриманим. Божого благословен­ня колективу відділу, радості, спокою, миру, добра. Щоб тут завжди були приємні та добрі розмови…

Сергій Касян:

– Приємно бути на цьому заході. На жаль, знаємо, що подібні центри на сході України агресор знищує, як і все українське. Відсутність такого відділу міграційної служби у місті, дається не­гативно. Дякую колективу, який багато приклав зусиль, і господарям цього приміщення, що люб’язно запросили сюди.

Відзначу й спонсорів – це серйозне бюджетоутворююче підприємство на території нашої громади – «Датський текстиль», яке за останній час зробило дуже багато. Працюватиме відділ, й податки підуть у скарбницю громади. Користуючись нагодою дарую колекти­ву книжку Олександра Колянчука «За нашу і вашу свободу» (учасники укра­їнських визвольних змагань 1917-1021 років. Місця пам’яті в Польщі), знаючи наскільки ваша служба долучається до інтеграції українців в Європейський союз, а це історія. Дякую вам і бажаю плідної праці.

Ярослав Скиба:

– Потреба у відкритті відділу була життєва, тому що тут завжди він пра­цював, надавав послуги людям. Со­кальський відділ припинив роботу на декілька місяців через обставини, які склалися у зв’язку з війною. Думаю, що це відчули і громадяни, і місцеві органи влади. Люди почали шукати, де можна цю послугу отримати, а міс­цеві органи влади – через відсутність коштів, які поступали в місцевий бюд­жет.

Червоноградcький відділ міграційної служби не справлявся, були скарги, і це відчувалося в роботі. Тому була потреба нагально щось зробити, по­легшити навантаження. Адже нині ду­же багато людей, котрі приїхали з ін­ших областей, кожен має свої амбіції, свої претензії, свої проблеми. Працю­вати потрібно так, щоб усі були задово­лені. А у Сокальському відділі праців­ники завжди виконували свою роботу сумлінно, добре, він на хорошому рахунку, завжди є розу­міння з владою, та співпраця з іншими структурами.

Багато зусиль докладено у цей важкий час для відновлення роботи цього відділу. Надіємося, що в тих умовах, які створені,  колективу буде ще приємніше надавати адміністра­тивні послуги, і це побачать громадяни. Хотілося б ще краще, але тішимося тим що є.

Прикладалися всі, кого ми тільки просили. В першу чергу вдячні Сокаль­ській ОТГ, міському голові, Центру зайнятості, адже віддав частинку свого приміщення. Розуміємо, що не кожен господар хоче поступитися майном. Використали кошти з державного бюджету. І це все, що зроби­ли, по­требувало прямих кошторисних вкла­день.

На Львівщині ми зберегли структу­ру, яка була при попередньому тери­торіальному устрої, коли було двад-цять п’ять районів плюс шість у Львові. Практично зберегли всі від­діли, всі сектори. Навантаження в цьому році зросло вдвічі. Зрозумійте, скільки сил та енергії має віддати кожен працівник. Звичайно, війна надає свої певні відбитки, адже дуже багато людей втратили документи, виїхали. І, на жаль, ми не можемо швидко відновити їхню реєстрацію і для цього приходиться затрачати час та сили. Але стараємося свої обов’язки виконувати швидко та якіс­но. За травень цього року в підрозді­ли міграційної служби Львівщини звернулися 39951 громадянин, з них оформили 30598 закордонні паспор­ти, а 9353 паспорти громадянина України у вигляді ID-картки. Порівня­но з травнем 2021-ого кількість оформлених закордонних паспортів збільшилася. У цей період минулого року було оформлено 13324 доку­ментів, які дозволяють перетинати кордон. І я, як керівник Головного управління, тішуся тим, що, зокрема, Львівське обласне управління на першому-другому місці в Україні по наданню адмінпослуг і по кількості коштів, які поступають у державний бюджет.

Колективу бажаю хорошої плідної праці, щоб добре працювалося, щоб громадяни були задоволені  роботою відділу. Всіх їм гараздів.

Начальник Сокальського відділу Головного управління міграційної служби у Львівській області Мар’яна Гресюк:

– Дуже рада, що Сокальський від­діл знаходиться у такому гарному, світлому, затишному приміщенні, яке розташоване в центрі міста. Вдячна Ярославу Дмитровичу Скибі, завдяки якому вирішено питання з приміщен­ням, за гарний ремонт, за встановле­ні  меблеві конструкції для зручності громадян. Це все є дуже важливо, і тішимося, що маємо змогу працюва­ти та якісно надавати адміністративні послуги громадянам. Дякую Сергію Васильовичу Касяну, що знайшли кошти у нелегкий для нас час для встановлення вхідних дверей. А ди­ректору філії Центру зайнятості

Віктору Йосиповичу Лащуку за те, що нам надали частину приміщення, а ще за доброту і терпіння. Дякую отцю Андрію, за те, що посвятив  і поблагословив Сокальський відділ.

Колектив Сокальського відділу Головного управління міграційної служби у Львівській області, а тут працюють Мар’яна Гресюк, Олеся Кушіль, Ірина Дудар, Ірина Студент, Любов Вавриньчук, надає адмініс­тративні послуги, зокрема, оформ­лення і видача паспорта громадя­нина України, оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон, питання щодо громадянства України, а також робота з іноземними громадянами та нелегальними мігрантами.

Графік роботи відділу такий: поне­ділок – четвер: 9:00-18:00 год.; п’ятниця: з 9:00 до 16:45 год. (обідня перерва з 13:00 до 13:45 год.); субо­та та неділя – вихідні дні.

Крім цього, відкрита реєстрація на онлайн чергу. Записатися можна за посиланням: https://dmsu.gov.ua/ services/online.html

Телефон «гарячої лінії» 0800308877, де нададуть консуль­тацію з будь-яких питань, що стосу­ються діяльності Державної мігра­ційної служби.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.