Варвари, які стверджували, що є нашими «братами», мою землю нищили, влаштовували голодомори, ділили легким розчерком олівця. Вже остаточно зрозуміло, що маємо всіма силами протистояти окупанту, що далі преться на нашу землю.
Народний ансамбль «Галицькі візерунки» підхоплює культурний марафон творчих колективів, які своїм завданням вважають проведення благодійних концертів на підтримку українського війська. За допомогою пісні продовжуємо традиції і зберігаємо культуру.
Доля покерувала так, що керівником нашого колективу стала Лілія Яценко з міста Добропілля Донецької області. В своєму рідному місті пані Лілія є акомпаніатором в народному хореографічному колективі «Непосиди». Перший спільний наш захід – до Дня Захисника України. Ми вшанували всіх, хто впродовж століть боровся за Українську Соборну Державу, всіх героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну землю сьогодні. У цей тяжкий період ми звертаємося до наших вічних пісенних скарбів, які передавалися старожилами (наприклад пісня «Там на Сибірі вітер шумить»), які були написані Січовими стрільцями, а стали народними піснями (напр. «Ой чого ж ти зажурився стрільче молодий»). Вони у критичні моменти набувають нових сенсів.
Пригадується слова Катерини Поліщук («Пташки» «Азовсталі»): «Коли було важко – співали. Було страшно – співали! Здавалося кінець – співали. «Тому ми тут співаємо за Українських військових, за майбутніх наших героїв, за кожного військовополоненого, який повинен повернутися додому. Співаймо доки живі. Наша зброя – пісня.
Галина ВАЩУК,
учасник ансамблю.
* * *
Мистецький проект «Рідними шляхами-2022» «Українські музи не мовчать» Академічного інструментального ансамблю «Високий замок» (керівник Андрій Яцків) та Заслуженої артистки України Лілії Коструби проходив на Сокальщині. Проєкт реалізується Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Львівською національною філармонією, за підтримки відділу культури Сокальської міської ради.
У Народному домі села Велике під час заходу було зібрано 4550 гривень.
У Народному домі села Теляж, де також відбувся концерт, зібрано 3000 гривень.
30 жовтня в Народному домі Сокаля під час концерту зібрано 5545 грн. 50 копійок.
Усі кошти передано нашим Героям – Збройним силам України – 80-ій окремій десантно-штурмовій бригаді.
А зразковий хореографічний колектив народного танцю «Веселка» (молодша та підготовча групи) Народного дому м. Сокаль, керівник Надія Ганіткевич, взяв участь у благодійному концерті «Хай живе вільна Україна», який проходив у НД Сокаля. Зібрано 4154 грн.
Дякуємо щиро діткам за гарний виступ, а батькам – за матеріальну підтримку ЗСУ!
Минулих вихідних працівники культури зробили добру справу, виступивши з концертом перед Захисниками. Наші Герої отримали задоволення від побаченого та почутого. Мистецтво – потужна зброя проти окупанта! Не варто його недооцінювати! В мистецькому заході взяли участь ведучі Юлія П’ятковська та Аліна Коберенко, народний ансамбль пісні та музики «Заспів» (керівник Богдан Кійко), народний хореографічний колектив «Барвінок» Народного дому с. Скоморохи (керівник Оксана Черний), солістки Вікторія Петраш і Діана Боднарчук, інструментальний дует «Кантелена» у складі Романа Козярського, Богдана Кійка, вокальний ансамбль «Сузір’я» (керівник Ольга Шевчук), дует «Мрія» у складі Марічки Зеленко та Ольги Шевчук.
Організатор заходу – відділ культури Сокальської міської ради.
Аматори сцени також завітали у Народний дім с. Велике з благодійним концертом на підтримку 80-ої десантно-штурмової бригади. Зібрано 5460 грн. та 10 злотих!
Слава Збройним силам України! Слава Україні!