Головна Політика «Батьківщина» розпочинає масштабний збір підписів проти продажу сільськогосподарської землі в Україні

«Батьківщина» розпочинає масштабний збір підписів проти продажу сільськогосподарської землі в Україні

«Батьківщина» розпочинає масштабний збір підписів проти продажу сільськогосподарської землі в Україні.
Заплановано зібрати не менше 1015 мільйонів особистих підписів громадян, які не хочуть продажу сільськогосподарської землі.

«Збір підписів, за своєю суттю, стане справжнім всенародним референдумом, оскільки заплановано зібрати не менше 1015 млн. особистих підписів громадян з усіма даними, щоб показати президенту, уряду і їх абсолютно підконтрольній більшості в парламенті, що люди не хочуть продажу землі»,  –  зазначила лідер «ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.
Відзначимо також, що партія «Батьківщина» разом із Асоціацією фермерів України вже почала процедуру підготовки до Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі, однак ініціатива була заблокована 26 квітня рішенням Окружного адміністративного суду Києва.
У «Батьківщині» наголошують, що агресивна інформаційна компанія, яку зараз розгорнула влада за продаж сільськогосподарської землі – це банальне «промивання мізків», що ставить за мету розсіяти увагу громадян і через підміну понять, маніпулювання фактами підвести до ідеї, що безконтрольно продавати українську землю в умовах війни і тотального зубожіння українців – це нормально. «Ізраїль і Канада – по 91% сільгоспземлі перебувають в розпорядженні держави. Франція – 60%. США – 50% і частка держави зростає. В Україні цей показник 35% і постійно скорочується. «Батьківщина» виступає за створення спеціального Національного земельного банку», – розповів голова Львівської обласної партійної організації «ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

За словами керівника «Батьківщини» на Львівщині, якщо власник земельного наділу не може обробляти його або хоче просто його продати, то саме держава повинна за ринковою ціною викуповувати пай, передаючи потім цю землю фермерам і дрібним аграрним фірмам під ведення господарства, контролюючи тим самим якість її обробки та дотримання режиму використання.

У Сокальському районі підписатися проти продажу землі сільськогосподарського призначення можна через сільські та міські первинні партійні організації «ВО «Батьківщина», активістів партії, депутатів, місцеві ради, та у Громадській приймальні «ВО «Батьківщина»:  м. Сокаль,  вул. Василя Стуса, 1A,  тел. 22793,  з 10.00 до 18.00 год.

Олег КОЖУШКО,
голова фракції партії ВО «Батьківщина» у Сокальській районній раді, координатор районної ініціативної групи зі збору підписів.