Головна Політика Максим Козицький представив голову Червоноградської райдержадміністрації та зустрівся з працівниками ДП «Львіввугілля»

Максим Козицький представив голову Червоноградської райдержадміністрації та зустрівся з працівниками ДП «Львіввугілля»

Під час робочої поїздки у Черво­ноградський район 23 квітня голова Львівської ОДА Максим Козиць­кий представив громаді го­лову новоствореної Червоно­град­ської районної державної адмі­ні­­стра­ції Андрія Дяченка.

Очільник області привітав ново­обраного голову, наголосив на головних завданнях та побажав плідної праці.

«Андрій Павлович – відома людина в цьому славному шах­тарському краї. Людина слова і праці, яка добре знає про місцеві проблеми і зможе довести, що призначення – це не про посаду. Це про роботу, відповідальність, чесність, стосунки з людьми. Про довіру Уряду і Президента і очіку­вання людей», – зазначив Максим Козицький.

Андрія Дяченка призначено го­ло­­вою Червоноградської райдерж­ад­міністрації розпорядженням Президента України Володимира Зеленського від 7 квітня 2021 року.

Андрій Дяченко народився у Червонограді, за освітою гірничий інженер. Працював на шахтах, був директором ДП «Львіввугілля». З 2019 року очолював Сокальську РДА.

 

* * *

Потім Максим Козицький в ме­жах зустрівся з працівниками ДП «Ль­вів­вугілля». Обговорили основ­ні нагальні проблеми галузі, зокре­ма заборгованість із заробітної плати. Так, станом на початок квіт­ня вона становить понад 260 млн. грн.

«Львівська ОДА постійно пере­буває на контакті як з керів­­ництвом підприємства, так і з очільниками Міністерства енер­ге­тики. Минулого року наші шах­ти отримали 1,88 млрд. грн. до­тації. На цей рік в ме­жах дер­жав­ної програми з реструк­ту­ризації вугільної галузі для ДП «Львіввугілля» передбачено май­же пів мільярда гривень. Кошти цієї програми, які були передбачені для першого кварталу цього року, виплачені в повному обсязі. Однак це не вирішило проблеми пога­шен­­ня заборгованості заробітної плати шахтарям», – зазначив Максим Козицький.

Водночас очільник області наго­ло­сив, що накопичені борги – ре­зультат господарської діяльності шахт. І ця ланка потребує опти­мізації та модернізації.

«На сьогодні ціна однієї тонни товарного вугілля удвічі нижча за його собівартість. Є речі, які треба оптимізувати, модерні­зувати, вод­ночас зберігаючи ро­бочі місця. Інак­ше борги й далі ростимуть, і щоб їх погасити, кош­тів, передба­чених на реструк­туризацію галузі, може не вис­тачити. І такі ситуації повто­рю­ватимуться з року в рік», – зазначив Максим Козицький.

Тож, Львівська ОДА звернеться до Міненерго, щодо покриття забо­р­гованості за січень-лютий перед шахтарями за рахунок коштів, які передбачені на четвертий квартал за програмою реструктуризації.

Окрім цього, адміністрація звер­неться до ПАТ «Центренерго» з вимогою виплатити заборгованість за відвантажене вугілля, а це по­над 20 млн. грн., а також врегу­лювати заборгованість ТОВ «Укр­вугле­збагачення груп» перед ДП «Львівугілля», яка становить 92,2 млн. грн.

У нараді взяли участь народні депутати Михайло Бондар та Юрій Камельчук, перший заступник го­лови Львівської ОДА Андрій Годик, директор департаменту ПЕК та енергозбереження ЛОДА Богдан Кейван, голова Червоноградської РДА Андрій Дяченко, керівництво ДП «Львів­вугілля», директори шахт, шахтар­ські профспілки.

Усі сторони зійшлися на тому, що найбільш оптимальний шлях – докласти спільних зусиль для наб­ли­ження коштів, які перед­бачені у держбюджеті на четвертий квартал за програмою «Реструк­туризація вугільної галузі», щоб якнайшвид­ше виплатити шахтарям заборго­ва­ність із зарплати за сі­чень-лютий ц. р. А ще – до­мо­г­тися своєчасних розрахунків за заактоване вугілля від ПАТ «Центр­енерго».

Разом з тим, керівники підпри­ємств та профспілкові лідери наголосили: ціна 1650 грн., за якою ПАТ «Центренерго» закуповує ву­гіл­ля держшахт, занижена і не доз­воляє збалансувати економіку як ДП «Львіввугілля», так і усіх дер­жавних вуглевидобувних підпри­ємств України.