Під час робочої поїздки у Червоноградський район 23 квітня голова Львівської ОДА Максим Козицький представив громаді голову новоствореної Червоноградської районної державної адміністрації Андрія Дяченка.
Очільник області привітав новообраного голову, наголосив на головних завданнях та побажав плідної праці.
«Андрій Павлович – відома людина в цьому славному шахтарському краї. Людина слова і праці, яка добре знає про місцеві проблеми і зможе довести, що призначення – це не про посаду. Це про роботу, відповідальність, чесність, стосунки з людьми. Про довіру Уряду і Президента і очікування людей», – зазначив Максим Козицький.
Андрія Дяченка призначено головою Червоноградської райдержадміністрації розпорядженням Президента України Володимира Зеленського від 7 квітня 2021 року.
Андрій Дяченко народився у Червонограді, за освітою гірничий інженер. Працював на шахтах, був директором ДП «Львіввугілля». З 2019 року очолював Сокальську РДА.
* * *
Потім Максим Козицький в межах зустрівся з працівниками ДП «Львіввугілля». Обговорили основні нагальні проблеми галузі, зокрема заборгованість із заробітної плати. Так, станом на початок квітня вона становить понад 260 млн. грн.
«Львівська ОДА постійно перебуває на контакті як з керівництвом підприємства, так і з очільниками Міністерства енергетики. Минулого року наші шахти отримали 1,88 млрд. грн. дотації. На цей рік в межах державної програми з реструктуризації вугільної галузі для ДП «Львіввугілля» передбачено майже пів мільярда гривень. Кошти цієї програми, які були передбачені для першого кварталу цього року, виплачені в повному обсязі. Однак це не вирішило проблеми погашення заборгованості заробітної плати шахтарям», – зазначив Максим Козицький.
Водночас очільник області наголосив, що накопичені борги – результат господарської діяльності шахт. І ця ланка потребує оптимізації та модернізації.
«На сьогодні ціна однієї тонни товарного вугілля удвічі нижча за його собівартість. Є речі, які треба оптимізувати, модернізувати, водночас зберігаючи робочі місця. Інакше борги й далі ростимуть, і щоб їх погасити, коштів, передбачених на реструктуризацію галузі, може не вистачити. І такі ситуації повторюватимуться з року в рік», – зазначив Максим Козицький.
Тож, Львівська ОДА звернеться до Міненерго, щодо покриття заборгованості за січень-лютий перед шахтарями за рахунок коштів, які передбачені на четвертий квартал за програмою реструктуризації.
Окрім цього, адміністрація звернеться до ПАТ «Центренерго» з вимогою виплатити заборгованість за відвантажене вугілля, а це понад 20 млн. грн., а також врегулювати заборгованість ТОВ «Укрвуглезбагачення груп» перед ДП «Львівугілля», яка становить 92,2 млн. грн.
У нараді взяли участь народні депутати Михайло Бондар та Юрій Камельчук, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, директор департаменту ПЕК та енергозбереження ЛОДА Богдан Кейван, голова Червоноградської РДА Андрій Дяченко, керівництво ДП «Львіввугілля», директори шахт, шахтарські профспілки.
Усі сторони зійшлися на тому, що найбільш оптимальний шлях – докласти спільних зусиль для наближення коштів, які передбачені у держбюджеті на четвертий квартал за програмою «Реструктуризація вугільної галузі», щоб якнайшвидше виплатити шахтарям заборгованість із зарплати за січень-лютий ц. р. А ще – домогтися своєчасних розрахунків за заактоване вугілля від ПАТ «Центренерго».
Разом з тим, керівники підприємств та профспілкові лідери наголосили: ціна 1650 грн., за якою ПАТ «Центренерго» закуповує вугілля держшахт, занижена і не дозволяє збалансувати економіку як ДП «Львіввугілля», так і усіх державних вуглевидобувних підприємств України.