Головна Політика Медаль «Захисник Вітчизни» на сесії районної ради вручено жителю Пристані Іванові ФІЛОНИЧУ

Медаль «Захисник Вітчизни» на сесії районної ради вручено жителю Пристані Іванові ФІЛОНИЧУ

30 червня пройшло перше пленарне засідання ХІХ сесії Сокальської районної ради VII скликання. Перед початком затвердження і розгляду порядку денного відбулось декілька урочистих моментів.

Військовий комісар Сокальського РВК Микола Лисак вручив нагороду учаснику АТО, жителю с. Пристань Івану Філоничу. 19 березня 2014 р. з військового комісаріату Сокаля була відправлена перша команда в кількості 28 чоловік, серед яких і Іван Філонич. Під час служби він був поранений. Довго шукала нагорода солдата. Указом Президента від 8.05.2015 р. Івана Філонича нагороджено медаллю «Захисник Вітчизни».
За вагомий внесок у розвиток культури, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Почесною Грамотою Міністерства культури України нагороджено начальника відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму і релігій Сокальської РДА Мирославу Михайлюк. Відзнаку підписав міністр культури України Євген Нищук. Її вручили голова районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, голова РДА Роман Токай. Вони ж привітали депутатівіменинників, котрі в міжсесійний період святкували свої дні народження (Ярослав Гаврилів, Петро Глушко, Стефанія Мединська, Михайло Веклин, Андрій Сенюк, Сергій Ходор).

30 червня 1941 року Українськими Національними Зборами на площі Ринок у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. Це подія великого історичного значення в історії українського народу й в історії українського націоналістичного руху новітнього часу. З нагоди 76ої річниці цієї дати хвилиною мовчання вшановано усіх героїв, котрі боролися за Незалежність України.

Розглянувши проект порядку денного, внісши певні поправки, депутати приступили до розгляду питань.

Першим прийняли звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо підтримки клопотання про створення Національного природного парку на території Сокальського району з підпорядкуванням Міністерству екології та природних ресурсів України (доп. Андрій Сенюк).

Депутати затвердили звіт «Про виконання районного бюджету за перший квартал 2017 року», «Про розпорядження розпоряджень голови Сокальської РДА» (їх було сім), та внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 рік. Ці питання доповіла начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Правда, останнє прийнято з поправками райдержадміністрації та Олега Кожушка. Роман Монастирський попросив аргументувати чим керувався депутат, що виділяють не всі кошти на встановлення підлоги у спортзалі Варязької школи та взагалі на систему димовідведення.

Олег Кожушко:

– У Варязьку школу виїжджали депутати і у них склалося враження, що десь під час закупки матеріалів є завищені ціни. На 15 тисяч гривень завищили кошторис (у двох з них відрізняється вартість плит). По димовідведенню ситуація ще більш «задимлена». Кошторис не був поданий до 14 червня. Тому прийнято рішення цю суму зняти.

Р. Монастирський: кошторис подано ще до попередньої сесії. Вимоги, що кошторис мав бути саме 14 червня ніде не має.
До розгляду бюджетної комісії не було подано відповідної документації, – пояснив головуючий.

Ярослав Гаврилів попросив зняти поправку, забути про партії, бо це питання не за партії, а для дітей.

Роман Шевчук підтримав поправку О. Кожушка. Він згадав ремонт теплотраси в Савчинській школі. «Проаналізувавши кошторис, побачили, що ціна завищена десь більше ніж на 100 тис. грн.».

Микола Поліщук: «Кошторис повинен подаватися разом зі заявкою для включення в порядок денний. Адже це фінансовий документ строгої звітності».

Затверджено Програму компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на залізничному транспорті у Сокальському районі на 2017 рік. Начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Огінський пояснив, що було таке звернення від Укрзалізниці. Внесли зміни і до Програми фінансової підтримки ГО Сокальської районної асоціації інвалідів на 2017 рік, додавши 5 тисяч гривень на надання послуг з перевезення осіб з обмеженими можливостям під час проведення заходів.

Питання «Про затвердження Програми водопостачання населених пунктів району» доповідав Ігор Мороз. Центральним водопостачанням у районі забезпечено три міста, одне селище міського типу та 43 сільських населених пункти. Це складає лише 45%. «Ми робимо невеличкий крок для вирішення цієї проблеми», – підкреслив депутат. Основна мета програми – заміна зношеного обладнання та забезпечення якісного та безперебійного водопостачання населених пунктів.
Розглянута ще «Програма ветеринарносанітарних заходів з локалізації та ліквідації африканської чуми свиней на території Сокальського району» (доп. начальник відділу АПР Олег Тарасюк). 31 голосом депутати підтримали її, враховуючи поправки голови РДА та Володимира Пограничного.
На пленарному засіданні внесено зміни до Програми підтримки функціонування Центру надання адміністративних послуг Сокальської районної державної адміністрації. Для ефективного функціонування ЦНАПу (м. Сокаль, вул. Тартаківська, 7) виділили необхідні кошти на:

– придбання комп’ютерів та оргтехніки;

– надання послуги СМСінформування суб’єктів звернення про можливість отримання результату звернення за адміністративною послугою до ЦНАПу;

– технічне обслуговування та адміністрування програмного забезпечення вебпорталу «Галерея послуг» та територіальних підрозділів;

– послуги з модифікації та оптимізації механізму доступу до бази даних «Електронний кабінет».

Вирішивши працювати без перерви, депутати перейшли до розгляду питання «Про внесення змін в Комплексну програму інформаційноаналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Сокальського району на 2017 рік» (доп. керівник апарату РДА Віра Білець). Цим рішенням поміняли розпорядника коштів на Сокальську РДА. Далі депутати внесли зміни до рішення від 2 лютого 2017 року №227 «Про затвердження Програми розвитку місцевого самоврядування Сокальського району на 2017 року» (доп. заступник голови районної ради Василь Бойко); до Програми покращення ефективності використання нерухомого майна та земельних ділянок, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад району на 20142017 роки (доп. начальник відділу управління комунальним майном Тарас Кравчук).

Після цього керівник КП «Сокальська районна друкарня» Богдан Шклянка представив Програму фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази КП «Сокальська районна друкарня на 2017 р.», розповів про діяльність підприємства. Поліграфічні друкувальні машини досить старі, часто ремонтуються, тому не можуть бути конкурентоспроможними. Саме тому він просив виділити кошти на придбання нового обладнання, завдяки якому зможуть розширити асортимент послуг. 22 голосами депутати підтримали програму (правда, поки що без фінансового ресурсу), врахувавши поправки Миколи Поліщука та Володимира Пограничного.

Наступним рішенням депутати внесли зміни до Програми соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2017 рік. Відповідно до нього, двом сім’ям військовослужбовців, котрі вважаються пропавшими безвісти, виділити одноразову грошову допомогу.

Останнім на цьому пленарному засіданні розглянуто питання «Про звіт про роботу КП «Телерадіокомпанії «Сокаль», з яким виступив генеральний директор ТРК Олександр Новацький. В цілому, враховуючи поправки Олега Солодяка, Віктора Притулка та Василя Бойка, «за» проголосувало тридцять депутатів.

Голова районної ради Микола Пасько повідомив, що прикордонні відомства України та Польщі погодили продовження пілотного проекту, за яким у пункті пропуску «Угринів–Долгобичів» здійснюється пішохідний рух. Громадяни матимуть змогу перетинати українськопольський кордон на цьому напрямку в пішому порядку протягом наступних шести місяців, до 31 грудня 2017 р.

6 липня відбудеться друге пленарне засідання ХІХ сесії Сокальської районної ради VII скликання.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора