Головна Політика На позачерговій сесії Сокальської міської ради йшлося про штатний розпис та земельні...

На позачерговій сесії Сокальської міської ради йшлося про штатний розпис та земельні питання

21 березня пройшла позачергова сесія Сокальської міської ради. Розпочалась вона традиційно – з виконання гімну та вшанування хвилиною мовчання пам’яті загиблих героїв України.

На порядку денному було чотири питання, однак ще під час його розгляду виникла суперечка. Юрій Товарянський повідомив, що згідно з ст. 44 п. 1 Регламенту міської ради, сесія, яка скликається на вимогу депутатів, має розглядати лише те питання, яке зазначене в заяві. Відповідно на цій сесії депутатів цікавило єдине питання – порушення директором КП «Сокальжитлокомунсервіс» умов контракту. Таким чином, розгляд земельних питань – порушення регламенту Сокальської міської ради. Вніс пропозицію виключити з порядку денного друге і третє питання. На що Сокальський міський голова Вадим Кондратюк відповів, що коли депутати звернулись зі заявою про скликання позачергової сесії, на цей час уже планувалося позачергове засідання.

Богдан Шклянка також зауважив, що ця сесія – на вимогу депутатів. У заяві вписано одне питання, заради якого більшість депутатів і зібралась.

Проте під час голосування порядок денний був взятий за основу, пропозиція виключити земельні питання не набрала необхідної кількості голосів.

По першому питанню доповіла начальник юридичного відділу Сокальської міської ради Христина Чернявська. Для його розгляду, міський голова видав розпорядження №19 від 13.03. 2017 року про створення комісії, яка детально вивчала контракт, укладений з керівником комунального підприємств та статут КП. До її складу увійшла більша половина депутатського складу ради. На засіданні комісії підготовлений проект рішення, який запропонований для ознайомлення і був оприлюднений на сайті міської ради. Головний юрист міської ради пояснила чому виникла така ситуація. Нещодавно підписаний контракт з керівником підприємства передбачає введення змін у штатному розписі наприкінці кожного року – до 25 грудня з погодженням з міським головою, а в діючому статуті прописано, що керівник має право самостійно приймати на посади працівників. Жодного погодження з міською радою статут підприємства не передбачає. Щоб в майбутньому не виникало подібних ситуацій, начальник юридичного відділу запропонувала в подальшому внести зміни у статути комунальних підприємств міста.

В цьому випадку комісія вирішила рекомендувати керівнику КП «Сокальжитлокомунсервіс» привести штатний розпис до вигляду 2016 р. та скоротити зазначену посаду. Наступним пунктом рішення є рекомендація міському голові Вадиму Кондратюку оголосити догану керівнику підприємства за порушення умов контракту.

Голова створеної депутатської комісії Ігор Кіраль повідомив депутатам, що її члени чітко зосередились конкретно на посаді, а не на призначеній особі. Комісія визначила порушенням те, що було введено одиницю без зміни штатного розпису. Щодо самого проекту рішення, повідомив, що особисто був і є противником того, щоб оголошувати догану, адже людина пропрацювала на цій посаді всього два тижні. Тому пропонував виключити цей пункт.

Під час дискусій депутати обурювались навіть не стільки введеною посадою, як тим, що на це місце призначено колишнього керівника КП «Сокальжитлокомунсервіс» Богдана Леськіва, який за час роботи збільшив борг підприємства в декілька разів.

Хотіли надати слово керівнику КП «Сокальжитлокомунсервіс» Валерію Демідюку, однак він повідомив, що не має чого додати, а з рішенням депутатів повністю погоджується.

Ігор Кіраль попросив начальника юридичного відділу пояснити, які повинні бути подальші дії керівника КП відповідно до рішення. Христина Чернявська повідомила, що подальші дії полягають у внесенні змін, попередженні працівника за два місяці про звільнення, щоправда є ще варіант, коли працівник виявить бажання звільнитись самостійно. Богдан Шклянка запропонував керівнику підприємства домовитися із заступником щодо добровільного звільнення, щоб потім підприємство не потягнуло за собою штрафних санкцій від інспекції по охороні праці.

Депутати проголосували за проект рішення з рекомендацією міському голові оголосити догану керівнику КП «Сокальжитлокомунсервіс».

Після прийняття рішення у депутатів залишилось ще декілька питань до керівника підприємства, на які В. Демідюк відповів, що є закон, у якому прописано, що можна, а що ні, і він його не порушував. Також зазначив, що перед комісією чітко визначив подальший план дій у трьох пунктах: проведення аудиту, ліквідація підприємства та відкриття нового підприємства з новими затвердженими тарифами.

Наступними були земельні питання. У них розглянули заяви мешканців, надали дозволи на виготовлення технічної документації із землеустрою, зменшили відсоткові ставки орендної плати та затвердили проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу у власність громадян, надали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою.

У питанні депутатських запитів і зверненнь знову виникло питання про роботу ДП «Датський текстиль». Депутат Михайло Ваврів зачитав заяву мешканців вулиці Чайковського з проханням зняти питання продажу земельної ділянки, яка знаходиться біля підприємства, поки ним не будуть створені належні екологічні умови.

Ольга Петринка звернулась до депутатів зі словами «коли нам керівництво міської ради розказує що «Датський текстиль», купивши цю ділянку, сплатить у міській бюджет дуже багато мільйонів гривень, то нас з вами мають за повних дурнів».

Пояснюючи це, депутат навела два приклади продажу ділянок минулого року – у центрі міста та на окраїні. Якщо брати середню вартість між ними, як вартість ділянки, яку хочуть продати цьому підприємству, то сума вийде лише близько 3,5 млн. грн. Також пояснила, що й кошти не відразу зможуть використовувати, оскільки продаж земельної ділянки комунальної власності передбачає певний порядок з декількох етапів. Тому розпоряджатися ними можна буде десь в серпні 2018 р.

Ігор Кіраль висловив думку, що «всі навколишні села бавляться з нами в сепаратизм, бо з нами ніхто не хоче об’єднуватися. Сільські голови безперспективність Сокаля бачать набагато краще, ніж ми». Пояснив свої слова так, що у нашому місті одні бюджетні установи і «Датський текстиль», з яким весь час борються, від нас позабирали майже всі основні установи. Щодо діяльності «Датського текстилю» і скарг від мешканців, то повідомив, що напередодні сесії обійшов декілька будинків по вул. Стуса (так як говорили про 300 м санітарної норми) з єдиним питанням: чи відчувають люди шкоду від підприємства. Так от, з вісьми опитаних, лише одна людина відповіла, що не впевнена, інші ж сказали, що ні.

Представив і офіційну довідку керівника ДНЗ №9, в якій вказано, що захворювання дітей в садочку в межах норми. На завершення нагадав присутнім, що у цьому мікрорайоні є чотири джерела смороду і потрібно добре розібратися звідки він йде.

Заяву Михайла Вавріва депутати взяли до відома. На цьому позачергова сесія Сокальської міської ради свою роботу завершила.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.