Головна Політика На позачергових сесія Сокальської міської ради – про львівське сміття та про...

На позачергових сесія Сокальської міської ради – про львівське сміття та про звернення до Президента

До Сокальської міської ради надійшов лист від Львівської міської ради від 21.03.2017 р. з проханням надати допомогу в захороненні ТПВ з території м. Львів. Відповідно до цього звернення 29 березня було скликано позачергову сесію.
На початку розгляду питання, міський голова Вадим Кондратюк нагадав депутатам, що 7 червня 2016 року ухвалено рішення Сокальської міської ради №137, в якому наголошувалось «заборонити КП «Сокальжитлокомунсервіс» розміщати ТПВ, що утворюються у м. Львів, на Сокальському сміттєзвалищі». Також міський очільник ознайомив присутніх із рішенням обласної комісії з питань техногенноекологічної безпеки і надзвичайних ситуацій: «міським головам, органам місцевого самоврядування та місцевим органам державної влади, на території яких знаходяться полігони, звалища ТПВ, до 23.03.17 р. забезпечити укладання угод по захороненню ТПВ зi Львова».

Інформацію щодо завантаженості Сокальського сміттєзвалища надав керівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» Валерій Демідюк. Він зазначив, що враховуючи те, що значна кількість робіт роками не проводилась на сміттєзвалищі (рекультивація, ущільнення грунту та ін.) через 45 років у нас постане така ж проблема. Варто також врахувати й те, що там немає ні ваги, ні можливості чітко обліковувати сміття, тому КП категорично проти привезення іншого сміття.

Власними думками з цього приводу ділились і депутати. Були як і ті, хто категорично проти, і ті, хто вважав, що не варто стояти осторонь чужої біди.

На голосування було поставлене питання «Про відміну рішення №137 від 7.06.16 р.» (2 – «за», 13 – «проти», 1 – «утримався»).

У «різному» Вадим Кондратюк розповів депутатам, що районна рада підписує угоду про співпрацю в напрямку туризму в нашому місті, а саме – щодо організації і популяризації байдарочного виду спорту. Згідно з цим проектом передбачається встановлення інформаційних знаків по руслі річки Західний Буг; встановлення оглядових веж (на території міської ради пропонується одна). Від районної ради поступило прохання розглянути можливість встановлення споруди, яка міститиме офісне приміщення і склад для зберігання інвентарю. Під так звану човнову станцію розглядали декілька територій. Зупинились на старому пляжі (стадіон гімназії і другої школи). Від міської ради потрібен лише дозвіл на встановлення таких споруд.

Начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус розповіла, що це спільний проект Україна-Польща-Білорусь. Вона підготувала приблизний проект рішення, який передбачає лише частину території пляжу. Там повинен бути пірс, човнова станція, оглядовий майданчик, тимчасова споруда для адмінприміщення, де зберігатимуться байдарки), можливі місця і для відпочинку. За її словами повністю проект потрібно здати до червня. А оскільки потрібно ще врахувати місячний термін на оголошення, то питання нагальне.

Так, як питання не було у порядку денному, то голосувати за нього депутати не могли. Тому прийняли рішення зібратись ще раз на позачерговій сесії і ухвалити рішення.

Таким чином 31 березня депутати зібрались на ХХ позачергову сесію Сокальської міської ради. На порядку денному було лише питання «Про виготовлення ДПТ для організації відпочинку та облаштування човнової (байдарочної) станції на вулиці Б. Хмельницького в м. Сокаль». Проголосували одноголосно.
На позачерговій сесії було підтримано і звернення, яке подав депутат Андрій Бабух, до Президента, Кабміну та Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якому вимагають скасувати введення абонплати за підключення до газових мереж.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.