Головна Політика Обласна рада підтримала сім’ї загиблих та травмованих шахтарів

Обласна рада підтримала сім’ї загиблих та травмованих шахтарів

7 березня відбулася чергова сесія Львівської обласної ради, де одним з перших питань депутати розглянули зміни до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 20142017 роки. Передбачено 1 мільйон 780 тисяч гривень для надання одноразової адресної допомоги постраждалим гірникам шахти «Степова» ДП «Львіввугілля». Згідно з цією програмою сім’ям загиблих шахтарів з обласного бюджету виплатять по 100 тисяч гривень. Додаткову допомогу отримають і постраждалі шахтарі, що сильно травмувались – по 60 тис. грн., із травмами середньої важкості – по 40 тис. грн., із легкими травмами – по 20 тисяч гривень. Головним розпорядником коштів є департамент соціального захисту населення Львівської ОДА.

СОКАЛЬЩИНА ЗНОВУ СЕРЕД ЛІДЕРІВ

10 березня відбулося засідання комісії по затвердженню рейтингів переможців обласного конкурсу мікропроектів. У 2017 році Львівська обласна рада передбачила 60 мільйонів гривень на їх фінансування. На участь в конкурсі було подано 1300 мікропроектів, кількість потенційних переможців 543. Сокальщина і цього разу в числі лідерів, хоча результат є значно скромнішим у порівнянні з 2016им. На першому місці Старосамбірський район – 53 мікропроекти, на другому – Сокальщина – 43, третєчетверте місце – Самбірський і Городоцький райони, які виграли по 41 мікропроекту. Сокальчани здобули перемогу за такими пріоритетами: освітня галузь – 18, заклади охорони здоров’я – 16, дитячі дошкільні заклади – 6, вуличне освітлення – 1, народні доми – 1, інші пріоритети – 1. Субвенція з обласного бюджету на ці мікропроекти з обласного бюджету становитиме чотири мільйони сімдесят двi тис. грн.

На засіданні комісії за пропозицією автора цих рядків, Івана Собка та інших депутатів запропоновано дофінансувати обласний конкурс мікропроектів, особливо в освітній галузі, де була найбільша конкуренція: один до трьох, в інших пріоритетах вигравав кожен другий. Відтак ще чотири проекти з Сокальщини в освітній галузі отримають фінансування. До 30 березня депутати Сокальської районної ради повинні підтвердити співфінансування з районного бюджету.

Сергій КАСЯН, депутат обласної ради.