Головна Політика РЕМОНТ ДОРІГ ТУРБУЄ ВСІХ…

РЕМОНТ ДОРІГ ТУРБУЄ ВСІХ…

22 вересня розпочала роботу ХХІ сесія Сокальської районної ради. У роботі сесії взяло участь 33 депутати.
Розпочали традиційно з привітань. Військовий комісар Сокальського райвійськкомату Микола Лисак вручив медаль «Захисник Вітчизни» жителю с. Сілець Івану Мишку. Далі голови РДА та районної ради разом з депутатами привітали своїх колег, котрі святкували дні народження у міжсесійний період (Мирослава Ігнатюк, Олег Славич, Роман Монастирський, Олег Солодяк).

Відтак, перейшли до розгляду порядку денного. За зверненням райдержадміністрації було запропоновано включити питання «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Добрячин», «Про створення опорної школи на базі Великомостівської школи ІІІІ ступенів», та «Про внесення змін до рішення «Про проект ліквідації ДП «Шахта «Візейська». Водночас, з порядку денного виключено питання: «Про внесення змін до Програми фінансової підтримки при призначенні житлових субсидій за спрощеним порядком на 2017 рік», «Про стан лісових насаджень та заходи щодо усунення масового всихання лісів на території Сокальщини», «Про стан ведення лісового господарства в Сокальському районі» та «Про проведення інвентаризації лісових насаджень, на створення яких використовувались кошти районного бюджету» (його президія пропонувала залишити, але профільна комісія рекомендувала доопрацювати).

Отож, після затвердження порядку денного в цілому перейшли до його розгляду.

Інформацію щодо стану виконання робіт по Програмі «Дороги Сокальщини на 20152017 роки» надала перший заступник голови РДА Ірина Задолинна. Вона поінформувала про підрядників, котрі працюють на території району та нагадала, що за кошти районного бюджету було заплановано провести ремонтні роботи по 13ти дорогах. «В цьому році гарно спрацювали наші фермери і підприємці, які зацікавлені в проведенні ремонтних робіт на дорогах Сокальщини», – зауважила Ірина Задолинна. Cтаном на 5 вересня у Сокальському районі проведено ремонтні роботи на таких автодорогах: Червоноград – Перетоки: на території Межирічанської сільради – підрядною організацією ТОВ «АвтомагістральПівдень»;

на території Поторицької сільради – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор»;
на території Скоморохівської сільради – підрядною організацією ТОВ «АвтомагістральПівдень»;
на території Свитазівської сільради – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор».
Сілець – Соснівка: на території Сілецької сільської ради – підрядною організацією ПП «Рома» та підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор».
Комарів – Переспа: на території Волицької сільради – підрядною організацією філією «Жовківська ДЕД» та ПП «Соріс».

(Броди – Червоноград) – Волсвин: на території Волсвинської сільради – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор»;

(Червоноград – РаваРуська) – Хлівчани: на території Хлівчанської сільради – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор»;

Стаївка – Пристань (на відрізку від с. Хлівчани до с. Пристань): на території Хлівчанської сільради – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор»;

(Сокаль – Червоноград) – Жвирка: на території Жвирківської селищної ради – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор»;

Сокаль – Червоноград (по с. Добрячин): на території Острівської сільради – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор»;

Червоноград – РаваРуська (від м. Червоноград до с. Корчів) на територіях Острівської, Мурованської, Жужелянської, Белзької та Корчівської місцевих рад – підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор».

Тривають роботи по ремонтну наступних доріг: РаваРуська – Гайок на території Двірцівської та Бутинської сільрад – підрядною організацією ПП «Рома»;
Шарпанці – Тартаків: на території Боб’ятинської та Лучицької сільрад підрядною організацією ТзОВ «Євростильбудреконструкція»;
Скоморохи – Роятин: на території Скоморохівської та Стенятинської сільрад підрядною організацією ТзОВ «Євростильбудреконструкція»;
Хоробрів – Опільсько: на території Хоробрівської сільради підрядною організацією ПП «Сантехмонтаж»;
КПП «Варяж» – Бояничі: на території Варязької сільської ради підрядною організацією ПП «Сантехмонтаж»;
Сокаль – Бояничі: на території Опільської сільської ради підрядною організацією філія «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор».

Запитань у депутатів було чимало. Ігор Мороз поцікавився дорогою Червоноград – РаваРуська. І. Задолинна повідомила, що в планах області є проведення капітального ремонту. Її доповнив голова РДА Роман Токай, який пояснив, що Укравтодор підписав угоду з польськими виконавцями, які будуть залучені до виконання цих робіт.
Роман Шевчук запитав про ремонт дороги у Тартакові. Як повідомила доповідач, з 25 вересня там мають розпочати роботи.

Олег Кожушко зазначив, що відчуваються позитивні зрушення у зв’язку з призначенням нового очільника РДА. «Приємно, що кошти освоюються, а роботи ведуться. Звичайно, є проблеми, бо лише в того, хто нічого не робить їх немає, – наголосив депутат. – Програма «Дороги Сокальщини» цього року завершується. Очевидно будемо її продовжувати, приймаючи нову програму на наступні роки». Поцікавився у першого заступника голови РДА чи не вважає вона за доцільне прописати в Програмі такий запобіжник, як обов’язкове співфінансування місцевих рад. На те•І. Задолинна сказала: «Це обов’язково треба прописати. Програму необхідно ретельно опрацювати, тому що практично всі дороги у районі потребують вкладень і не малих».

Очільник районної ради Микола Пасько повідомив депутатам, що на сесію були запрошені представники Служби автомобільних доріг,•однак вони лише надіслали листа.
Олег Солодяк висловив занепокоєння катастрофічним станом ділянки дороги від с. Сілець до м. Великі Мости. Перший заступник голови РДА повідомила, що тендер на цю дорогу проведений і визначено підрядну організацію – ТОВ «АвтомагістральПівдень».

Олег Іванчина запитав щодо дороги Червоноград – Перетоки, яку нещодавно перекривали мешканці. На що І. Задолинна повідомила, що на разі коштів на її ремонт немає.
Микола Поліщук звернув увагу на те, що фірма, яка заходитиме у Тартаків, ще не виконала об’єм робіт по Лучицькій та Боб’ятинській сільських радах. Депутат висловив побоювання, щоб не сталось так, що вони повирізують асфальт, а ніде не покладуть. Роман Токай запевнив, що з підрядником є домовленість про те, що вони перейдуть на Тартаків лише після завершення попередніх робіт.
Ігор Хом’як нагадав депутатам, що ще у попередньому скликанні ради хотіли включити у програму не лише ремонт, але й збереження доріг.

Депутати погодились з тим, що необхідно вжити заходів аби заставити підприємців дотримуватись передбачених норм та не допускати перевантаження транспорту, обговорювали можливість встановлення вагових комплексів на території Сокальського району. Щодо стаціонарних, то депутати погодились із тим, що водії обходитимуть, а кожен із комплексів ще потребує обслуговуючого персоналу з трьох осіб. Тому більшість висловила думку, що цей комплекс повинен бути пересувний. Микола Пасько запропонував депутатам на наступний рік передбачити і прийняти Програму і облаштувати відповідні кишені (заїзди).

Василь Бойко запропонував відновити Сокальський райавтодор. За словами заступника голови районної ради, його база збережена в ідеальному стані, там необхідно лише підключити електроенергію і підприємство готове до роботи. Запропонував голові РДА Роману Токаю ще раз звернутись до начальника Служби автомобільних доріг з питанням відновлення філії у Сокальському районі.

Далі доповідав голова тимчасової контрольної комісії районної ради щодо перевірки якості ремонту доріг у Сокальському район Ігор Гуз, який повідомив, що він з членами комісії Василем Сорочуком, Петром Андрущуком виїжджали перевірити якість здійснених робіт. До них долучились голови відповідних сільських рад. За словами голови комісії, ТОВ «АвтомагістральПівдень» якісно виконало роботи на ділянці до Перетік, є лише певні зауваження щодо розмітки, дорожніх знаків та підсипки узбіччя. Що ж на рахунок інших виконавців, справа значно гірша. Ігор Гуз представив депутатам фотографії ремонту дороги поблизу Лучиць, на яких чітко видно, що асфальтне покриття, яке лежало просто на землі піднімали руками, воно покрите тріщинами по усій ділянці, а також був великий розхід матеріалу, який лежав на узбіччі. Тому комісія визнала роботу субпідрядника незадовільною. Bідповідний лист буде скеровано Службі автомобільних доріг.

Про виконання районного бюджету Сокальського району за І півріччя 2017 року доповіла начальник фінансового відділу Сокальської РДА Галина Леонова. Вона повідомила, що за цей період до бюджету надійшло 385 млн. 525 тис. грн., з них доходи районного бюджету склали 70 млн. 193 тис. грн., а це становить 107,3% до піврічних планових призначень. Понад план надійшло 4 млн. 797 тис. грн.

Далі депутати затвердили сім розпоряджень голови РДА. Нагадаю, що рішенням сесії про затвердження бюджету на 2017 рік голові РДА делеговано повноваження проводити певні уточнення показників районного бюджету в міжсесійний період. Після видачі розпорядження вони виносяться на розгляд сесії районної ради.

Також районні обранці внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 рік, щоправда була дискусія по внесеній поправці Олега Кожушка. Роман Монастирський повідомив, що «нею ми не забезпечимо нагальних потреб навчальних закладів, не зможемо забезпечити нормальних умов для дошкільних груп». Ярослав Гаврилів висловив занепокоєння, «коли будемо запускати котельні, якщо забираємо, передбачені на це кошти?» Мирослава Ігнатюк закликала депутатів подумати не про освіту в цілому, а про здоров’я дітей. Адже це впливає на температурний режим в школі та підкреслила, що димососи для котелень дуже потрібні.

Більшість депутатів підтримала поправку Олега Кожушка.
Про внесення змін до Програми медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців під час АТО на сході України, а також поранених в ході Революції Гідності у КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» на 20162019 рр. доповів головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед. Цю програму було прийнято у 2016 році. У неї входить: медикаментозне забезпечення, продукти харчування, інші виплати населенню (безкоштовне забезпечення медикаментами амбулаторних хворих та зубопротезування). У 2017 році на реалізацію програми з районного бюджету було виділено 190 тис. грн. Станом на 1.08.2017 року використано кошти:
– на медикаменти та перев’язувальні матеріали – 79154 грн.;
– на продукти харчування – 19540 грн.;
– на безкоштовне забезпечення медикаментами амбулаторних хворих – 59 830 грн.;
– на зубопротезування – 14393 грн.
Разом використано 172917 грн.
Згідно з програмою, надано послуги стаціонарного лікування 137 хворим, амбулаторного – 197. За останній час кількість демобілізованих збільшилась практично на 100%. На обліку знаходяться 469 демобілізованих, з них – 433 на диспансерному обліку. 22 особи скористались можливістю пролікуватись, як члени сімей загиблих військовослужбовців. Безкоштовне зубопротезування було зроблено 20 особам.

Далі депутати внесли зміни у Програми:
– покращення ефективності використання нерухомого майна та земельних ділянок, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району на 20142017 роки (доп. Тарас Кравчук);
– підтримки органів виконавчої влади Сокальського району на 2017 рік (доп. Віра Білець);
– розроблення містобудівної документації в Сокальському районі на 20162020 роки;
– по збереженню об’єктів культурної спадщини Сокальського району на 2017 рік (доп. Мирослава Баралус).

А ось питання «Про припинення комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області «Фізкультурноспортивний комплекс «Сокіл» шляхом його приєднання до Сокальської дитячоюнацької спортивної школи «Буг» Сокальського району Львівської області» – не прийняли. Його треба ще доопрацювати і розглядатимуть на наступних сесіях.

Сесія надала дозволи на оренду приміщень, затвердила проект землеустрою щодо зміни меж села Добрячин, а також затвердила технічну документацію:
– про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 8,8003 га на території Телязької сільської ради (за межами населеного пункту);
– технічну документацію по визначенню нормативної грошової оцінки земельної ділянки ФГ «В. Хименець»;
– технічні документації з нормативних грошових оцінок земельних ділянок несільськогосподарського призначення;
– технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення фермерського господарства площею 6,0000 га, яка розташована за адресою: Переспівська сільська рада (за межами населеного пункту). Ці питання доповідав Сергій Бермес.
* * *
У середу, 27 вересня, відбулося друге пленарне засідання сесії районної ради.
Першим депутати розглянули питання «Про створення опорної школи на базі Великомостівської загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів Сокальської районної ради Львівської області» (доповів начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський). Як наголосив голова районної ради Микола Пасько, проект рішення, який поданий, суперечить пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів №79. Своїми думками поділилися депутати Ігор Хом’як, Михайло Веклин. Ярослав Гаврилів, Олег Кожушко, Василь Бойко, Микола Поліщук, Оксана Береза, Петро Андрущак, Великомостівський міський голова Ярослав Ройко. У підсумку цей проект рішення не набрав необхідної кількості голосів («за» – 17, «утрималось» – 4, «не голосувало» – 8, відсутніх – 8).
Далі сесія змінила тип Угринівської загальноосвітньої школи ІІІ ступенів Сокальської районної ради Львівської області шляхом перейменування в Угринівську загальноосвітню школу І ступеня Сокальської районної ради Львівської області (з поправками РДА, «за» – 27).
Інформацію щодо першочергових невідкладних заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території Сокальського району Львівської області. Породний відвал ПАТ «Львівська вугільна компанія» с. Сілець надала перший заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна. На сесію прибув директор департаменту паливноенергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник. Але у зв’язку з тим, що мав бути на нараді в ОДА, не виступив перед депутатами. Інформацію депутати взяли до відома.
Сесія внесла зміни до рішення №323 від 18 травня 2017 року Сокальської районної ради Львівської області «Про проект ліквідації ДП «Шахта «Візейська». Обранці заслухали керівника ЗУД з ліквідації шахт ДП «Центральнозахідна компанія «Вуглеторфреструктуризація» Миколи Терновика та Сілецького сільського голову Володимира Саїва. І позитивно проголосували, врахуваши поправку Олега Солодяка.
З інформацією про діяльність місцевої прокуратури впродовж першого півріччя 2017 року виступив керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук. А з інформацією про діяльність Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – заступник директора цього центру Мар’яна Марчук. Ці інформації взяті до відома.
Депутати підтримали звернення:
– до голови Львівської облдержадміністрації, голови Львівської обласної ради, голів районних рад щодо ситуації навколо використання земельних паїв померлих громадян (автор Олег Іванчина);
– до Президента України, Верховної Ради України, народного депутата України Олега Мусія, Кабінету Міністрів України, обласних рад щодо підтримки законопроектів №5561 і №5562 (автор Олег Солодяк);
– до Президента України П. Порошенка, голови Верховної Ради України А. Парубія, голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Р. Князевича, народних депутатів України щодо антикорупційних судів (автор Віктор Притулко).
На завершення, з проблемними питаннями виступили Євгенія Плетінка, Ярослав Гаврилів, Олег Солодяк, Петро Андрущак, Роман Шевчук, Мирослава Ігнатюк.
На цьому сесія завершила роботу, депутати виконали Славень.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.