Головна Політика СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА ПІДТРИМАЛА ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ДОСТУПНОГО РОЗМИТНЕННЯ АВТО

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА ПІДТРИМАЛА ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ДОСТУПНОГО РОЗМИТНЕННЯ АВТО

Як уже повідомляв «Голос знад Бугу», з ініціативи голови депутатської фракції УКРОП у Сокальській районній раді партії УКРОП, депутата районної ради Олега Солодяка, Сокальська районна рада 27 вересня прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад щодо підтримки законопроектів №5561 та №5562.

«Коли ми підготували звернення щодо підтримки законопроектів, які б дозволили спростити розмитнення авто, більшість депутатів нас підтримали. Оскільки ми живемо у прикордонному районі і дуже багато автомобілів їздіть в нас на іноземних номерах. Люди мають великі незручності, бо створюється штучний ажіотаж на кордоні, оскільки вони мусять перетинати його кожних п’ять днів», – зазначив Олег Солодяк.
Нагадаємо, 25 травня 2017 року Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики вирішено підтримати проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України (реєстр. №4932 від 08.07.2016 року), поданий народними депутатами України М. Ю. Бурбаком, В. А. Корчиком, та рекомендовано Верховній Раді України прийняти його за основу.

Зазначений законопроект передбачає подвійне підвищення розмірів чинних ставок єдиного збору. Водночас, суб’єкти внесення законопроекту №4932 не подають належного фінансовоекономічного обґрунтування (розрахунки).
Крім того, суперечливою пропозицією законопроекту є встановлення єдиного збору для легкових автомобілів залежно від терміну перебування їх в Україні.

У разі прийняття законопроекту №4932, в редакції, погодженій Комітетом, проблема вирішена не буде, а лише погіршить ситуацію та призведе до зростання рівня соціальної напруги в державі.

«Вимагаємо зняти соціальну напругу шляхом зняття з розгляду законопроекту №4932 та невідкладного внесення змін до чинного законодавства України в частині прийняття законопроектів №5561 і №5562, що дозволить сформувати цивілізований ринок вживаних автомобілів в Україні, збільшити надходження до бюджету та вивести з тіні, автомобільну галузь», – йдеться у зверненні.

Юлія СОРОЧУК.