Головна Політика СУЧАСНИЙ ФАП У ЛЕШКОВІ відчинив свої двері завдяки депутатам районної ради, сільським...

СУЧАСНИЙ ФАП У ЛЕШКОВІ відчинив свої двері завдяки депутатам районної ради, сільським обранцям та громаді

17 вересня відбулася довгоочікувана подія для жителів віддаленого від райцентру села Лешків. Там відкрито новий ФАП. Знаковим є й те, що така важлива подія відбулась в день престольного празника. Тож цього дня у селі було справжнє свято. Відкриття нового сучасного ФАПу – подія важлива для кожного його мешканця, до якої громада йшла довгих п’ять років.

У 2012ому було прийнято рішення не просто відновити старий фельдшерсько-акушерський пункт, а створити новий у приміщенні колишньої школи, яке зараз пустує. Задум територіальної громади підтримало керівництво району. Особливо до відкриття медичної установи долучився депутат Сокальської районної ради Ігор Плечінь. Це була його ідея відкрити ФАП у приміщенні школи. Він брав активну участь у кожному обговоренні, у кожному нюансі, який виникав під час роботи. А їх було чимало. Однією з найбільших проблем, яка постала під час проведення робіт, була відсутність електроенергії. Та завдяки спільним зусиллям керівників району та сільської ради, депутатам та, звичайно, громаді її успішно вирішили.

Роботи здійснювалися за рахунок бюджетних коштів, які виділяли депутати VI та VII скликання Сокальської районної ради. Незадовго до відкриття медичного закладу депутати виділили ще кошти на медичні меблі. Значна сума була і спонсорських вкладень. Зазначу, що жителі села двічі збирали кошти, а це свідчить про те, що ця справа дійсно потрібна.
Відтепер мешканці сіл Лешків і Русин тут отримуватимуть якісні медичні послуги в комфортних умовах.

На відкриття ФАПу завітали голова Сокальської районної ради Микола Пасько, перший заступник голови РДА Ірина Задолинна, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, депутат районної ради Ігор Плечінь, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, Варязький сільський голова Олександра Сухоручко, а також медпрацівники Варязької амбулаторії.

Освятив приміщення настоятель храму Положення пояса Пресвятої Богородиці отець Ігор, який побажав жителям села, щоб Господь Бог тримав їх у своїй опіці, дарував здоров’я та щастя, а ФАП був місцем профілактики захворювань.

– Держава починається з маленького села, – сказав у вітальному слові голова районної ради Микола Пасько. – І нині ми відкрили фельдшерськоакушерський пункт. І дай, Боже, щоб він слугував тільки для того, щоб тут здійснювали лише профілактиктичні заходи, а село розвивалося й процвітало.
«Сьогодні для нас хвилюючий день, бо ми відкрили такий потрібний для села медичний заклад. А працівники отримали приміщення з якісним, за європейським стандартом ремонтом. Закуплено й нові медичні меблі», – сказав Роман Швед.
Ірина Задолинна подякувала усім за плідну працю, а головне – за отриманий результат. Адже цей ФАП є дуже важливим для жителів двох сіл.

Варязький сільський голова Олександра Сухоручко подякувала районній владі та адміністрації КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» за те, що дбають про людей у віддалених населених пунктах, сприяють тому, щоб ті мали якісне медичне обслуговування та розвивали населені пункти.

Після довгих років клопіткої праці ФАП відчинив двері для пацієнтів. Найбільше цій події раділи ті, для кого цей заклад буде служити храмом медицини – це жителі села, а також завідуюча фельдшерськоакушерським пунктом Світлана Захарко. Вона подякувала всім за допомогу, підтримку і розуміння. Відтепер разом із молодшою медичною сестрою Оксаною Щудло з радістю чекатиме пацієнтів на консультації у новому приміщенні.

Вітаємо мешканців сіл Лешків та Русин з цією подією. Нехай кожен пацієнт знайде в приміщенні ФАПу розуміння і доброту та набуде здоров’я на довгі роки.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.