Головна Політика Три пленарних засіданнях сімнадцятої сесії сьомого скликання Сокальської районної ради

Три пленарних засіданнях сімнадцятої сесії сьомого скликання Сокальської районної ради

11 квітня завершила роботу чергова сесія районної ради. На третьому пленарному засіданні депутати завершили розгляд питань порядку денного.

Народні обранці затвердили Програму захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2017 рік; внесли зміни до Програм: – охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 20162020 роки (доповідав Олег Тарасюк); – забезпечення житлом дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Сокальському районі на 20162018 роки (доп. Галина Федаш); – Цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту Сокальського району на 20152017 роки та прогноз до 2018 року (доп. Олег Тимчак); – створення, накопичення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації, надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Сокальському районі на 20142018 роки (доп. Ярослав Левочко); – соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2017 рік (доп. Володимир Огінський); – медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців під час АТО на сході України, а також поранених в ході Революції Гідності у КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» на 20162019 роки (доп. Роман Швед); а також до програми «Дороги Сокальщини на 20152017 роки» (доп. Степан Шевчук).
Затверджено Програму компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2017 рік. З цього питання доповідала перший заступник голови РДА Ірина Задолинна, яка пояснила, що на даний час виписано порядок, за яким здійснюватимуться відшкодування перевізникам. А з 1 липня є домовленість, що Львівська область братиме участь в пілотному проекті «Монетизація» – грошова компенсація персонально кожному пільговику. Також розповіла, що на цей час у районі перевізники працюють по тимчасових договорах, а 19 квітня відбудеться другий тур конкурсу з перевезень. З переможцем укладатиметься договір на 5 років.

Далі депутати підтримали звернення до Міністерства культури України щодо відзначення відомчою нагородою начальника відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА Мирослави Михайлюк. А питання затвердження опорних шкіл та їх філій серед загальноосвітніх навчальних закладів району не набрало необхідної кількості голосів. Начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський зазначив, що відповідно до освітньої реформи формуються освітні округи з опорними школами. У 2008 р. спочатку формували сім округів, однак з часом стало зрозуміло, що двоє з них є нежиттєздатні. Таким чином планувалось створення 5 освітніх округів і 12 опорних шкіл. Пізніше говорилось і про 14. Однак, на цей час, у проекті рішення пропонується лише 5 опорних шкіл, які зможуть функціонувати у районі.

З цього питання висловлювалось чимало депутатів. Вони не розуміли за яким принципом на опорну обирали конкретну ту, а не іншу школу в районі. Чому в однієї опорної школи більше десятка філій, а в іншої всього одна? Говорили і про майбутню децентралізацію і чи доречний поділ в даний час.
На пленарному засіданні затвердили нормативну грошову оцінку земельних ділянок несільськогосподарського призначення; технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення (доп. Сергій Бермес); заслухали інформацію про діяльність місцевої прокуратури в 2016 році (доп. керівник Червоноградської міської прокуратури Ярослав Гарасимчук); внесли зміни до регламенту Сокальської районної ради VІI скликання (доп. Василь Бойко); затвердили структуру виконавчого апарату районної ради (доп. Микола Пасько); затвердили проекти рішень «Про виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району та делегованих повноважень у 2016 році» (доп. Ірина Задолинна); «Про Програму соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району на 2017 рік» (доп. Наталія Лагода).

На сесії створено дві депутатські комісії. Перша, за пропозицією Ігора Гуза, тимчасова контрольна комісія районної ради щодо перевірки якості ремонту доріг у Сокальському районі. До неї увійшли депутати: Ігор Гуз (голова комісії), Ігор Мороз, Василь Сорочук, Ігор Плечінь, Петро Андрущак, Василь Марцинюк, Андрій Сенюк. Друга – тимчасова контрольна комісія з проведення перевірки дотримання порядку отримання та використання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб закладами освіти, в кількості восьми чоловік: Роман Шевчук (голова комісії), Наталія Дашковська, Стефанія Мединська, Євгенія Плетінка, Роман Волос, Андрій Сенюк, Ярослав Гаврилів, Олег Кожушко.
Далі депутати розглянули питання «Про Програму фінансової підтримки та зміцнення матеріальнотехнічної бази КП Сокальської районної ради «Сокальська районна друкарня» на 2017 рік» (доп. директор друкарні Богдан Шклянка). Але на цій сесії її не затвердили, оскільки в бюджеті не було закладено кошти на придбання обладнання. Тому вирішили повернутися до цієї програми, коли розглядатимуть показники до районного бюджету. Затверджено ліквідаційний баланс дитячоюнацької спортивної школи «Буг» Сокальського району; вилучено з оперативного управління КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» та передано зі спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району в комунальну власність територіальної громади Тартаківської сільської ради нежитлову будівлю за адресою: с. Тартаків, проспект Шевченка, 32; надано дозволи на оренду приміщень; затверджено статут Сокальської районної централізованої бібліотечної системи в новій редакції (доп. Тарас Кравчук); а також Програму поліпшення сервісу обслуговування платників податків у Сокальському районі на 2017 рік (доп. начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Наталія Жолудєва).

Депутати підтримали звернення: – щодо щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання; – щодо створення в структурі органів Фонду соціального страхування Сокальського відділення Львівського обласного управління Фонду соціального страхування; – до Львівської обласної ради щодо клопотання про усунення розбіжностей в назві населеного пункту с. Борок Тартаківської сільської ради Сокальського району; – до Львівської обласної ради щодо відзначення грамотою директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника.
Розглянуто також заяви та звернення окремих депутатів.

Юлія СОРОЧУК.