Головна Політика В Тартакові школі відбулася нарада по обговоренню питання щодо створення об’єднаної територіальної...

В Тартакові школі відбулася нарада по обговоренню питання щодо створення об’єднаної територіальної громади

в Тартаківській школі відбулася нарада по обговоренню питання щодо створення об’єднаної територіальної громади
в Тартаківській школі відбулася нарада по обговоренню питання щодо створення об’єднаної територіальної громади

Минулого четверга в Тартаківській школі відбулася нарада по обговоренню питання щодо створення об’єднаної територіальної громади з центром в селі Тартаків. Її ініціатором виступив сільський голова Степан Орловський, який коротко охарактеризував суть добровільного об’єднання громад. Але, на жаль, вже чимало часу втрачено. Львівська обласна рада поки що не затвердила Перспективні плани ОТГ по Сокальському та Дрогобицькому районах. Хоча, як стало відомо, можливо, першими відбудуться вибори у Великомостівській громаді, адже всі необхідні документи підготовлені. Чого, на жаль, не можна сказати щодо тартаківської громади. Бо запізно на місцях почали обговорювати це питання. Більшість сільських голів за створення громади з центром у Тартакові. Натомість Перв’ятицький сільський голова Богдан Сорока каже, що він за Сокальську громаду, адже «їхня не дасть ради себе прогодувати». Але якщо буде тартаківська, то, звичайно, через неї не перестрибнути. Є деякі непорозуміння й жителів Зубкова, про що інформував Переспівський сільський голова Степан Кіндратюк, котрий підтримує проведення опитування.
Степан Орловський показав опитувального листа «Який варіант об’єднання ви підтримуєте?», де йде мова про створення сім (Сокальська, Забузька, Тартаківська, Белзька, Сілецька, Великомостівська та м. Червоноград) та чотирьох громад (Сокальська, Белзька, Червоноградська, Великомостівська).

Депутат районної ради Олег Солодяк висловив свою думку, наголосивши, що говоримо багато, а реальних кроків не робимо. Він навів приклад Гніздичівської ОТГ у Жидачівському районі, в яку входить три сільські ради, нині хочуть долучити ще одну. Так що легше, можливо, об’єднати менше сільських рад, а якщо щось не виходитиме, то приєднуватися до інших. Сьогодні немає прозорості і чіткого бачення цієї реформи. Перші ОТГ, як сапери, йдуть по мінному полі. Реформа має нести покращення людям, а не бути для звітності. На думку виступаючого, якщо створювати велику Сокальську ОТГ, то це утворення буде трохи меншим за район. А де база? У 2015ому Жвирка і Савчин подали документи в Офіс реформ щодо об’єднання, але документи там «загубилися». Виходить, йде мова не про добровільне, а примусове об’єднання.

Голова районної ради Микола Пасько зауважив, що рішення прийматимуться на місцях. Але якщо немає економіки, то сенсу об’єднання також не може бути. На сьогодні є розпорядження Кабінету Міністрів про створення в районі п’яти ОТГ. Районна рада дослухалась до голів місцевих рад, підтримавши їх своїм рішенням щодо створення семи територіальних громад, в тому числі Тартаківської. Потрібно говорити й про формування керівних органів, про економіку, робити розрахунки. Тартаківська громада є дефіцитною у розмірі 900 тисяч гривень, але вона має право на життя. Треба думати про ремонт доріг, залучення інвестицій. Одним словом робити реальні кроки.

Про сьогоднішню реальність об’єднання також говорили керівник апарату РДА Віра Білець, Лучицький сільський голова Володимир Черечін, депутати районної ради Віктор Притулко, Роман Шевчук, Микола Поліщук. Присутні запитували, а що буде під час ОТГ iз закладами культури, освіти, чи не скорочуватимуть їх працівників. Адже має бути баланс між доходами і видатками, треба зважувати всі плюси і мінуси. Одним словом, мають бути економічно підтверджені цифри. Часу втрачати не можна, а потрібно згуртуватися і визначитися.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.