Головна Політика ВИБОРИ В ОТГ – ЦЕ НАЙПРАВДИВІША СОЦІОЛОГІЯ

ВИБОРИ В ОТГ – ЦЕ НАЙПРАВДИВІША СОЦІОЛОГІЯ

29 квітня в 40 об’єднаних територіальних громадах 17 областей України відбулися перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів. Зокрема, вибори пройшли у 4 міських, 14 селищних і 22 сільських ОТГ. Вже вшосте поспіль «Батьківщина» здобула на них впевнену перемогу.

Від партії «Батьківщина» до рад ОТГ обрано 277 депутатів, що становить 35,4% від загальної кількості депутатів, обраних від партій. Для порівняння, від партії БПП «Солідарність» обрано 212 депутатів (або 27,1%), Аграрна партія –106 (13,6%), «Наш край» – 44 (5,6%), РПЛ – 39 (5%), «Укроп» – 25 (3%), «Опозиційний блок» – 20 (2,6%), «Самопоміч» – 16 (2%), «Народний фронт» – 9 (1,2%), «Свобода» – 6 (0,8%), «За життя» – 5 (0,7%), «Громадянська позиція» – 4 (0,5%).

У регіональному розрізі результати виборів свідчать, що «Батьківщина» перемогла в 11 областях України з 17, де проводилися вибори. Причому, з показником від 40 до 50% – у п’яти та понад 50% – у двох областях. Найближчий конкурент – президентська партія БПП «Солідарність» – лише у трьох. По одній області – за Аграрною партією, партіями «Наш край» та «За життя».

Результати виборів до ОТГ, які є останніми великими місцевими виборами перед президентськими та парламентськими у 2019 році, на переконання Юлії Тимошенко, є найправдивішою соціологією. Про це лідер «Батьківщини» заявила на пресконференції в понеділок, 30 квітня, оголошуючи результати підрахунку голосів за протоколами з виборчих дільниць.

«Вибори в ОТГ – це найправдивіша соціологія. Ви знаєте, скільки маніпуляцій допускає соціологія. Але те, що зараз реальні вибори показали «Батьківщині» 35,4% – говорить про реальні симпатії людей, про реальне згуртування людей навколо нашої команди, яка може і мир в країні повернути, і економіку підняти, і віру людям в себе повернути і знову всім нам стати щасливими», – заявила лідер «Батьківщини».
Олег КОЖУШКО,•голова депутатської фракції «Батьківщина» в Сокальській районній раді.