Головна Політика За європейські та бюджетні кошти Сокальського району

За європейські та бюджетні кошти Сокальського району

Сокальська районна рада та Староство повітове у Замості (Польща) реалізовують спільний дорожній проект «Вдосконалення дорожньої інфраструктури прикордонного регіону Замойський повіт (Польща) – Сокальський район (Україна), у поєднанні з екологічною промоцією», за яким (в разі перемоги) будуть побудовані місцеві дороги у Жвирці (вул. Шевченка), Забужжі (вул. Шевченка) та Гуті (вул. Вишнева) на суму понад 7,6 млн. грн.
Тому в Замості (Польща) 19 липня відбулася робоча зустріч по підготовці другого етапу міжнародного проекту «ПольщаУкраїнаБілорусь» між Замойським повітом та Сокальським районом.

У ній взяли участь: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, староста Замойського повіту Хенрих Матей, виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко, координатор проекту Елла Пашт та депутат Сокальської районної ради Роман Волос.

З’ясовано та узгоджено план дій по підготовці другого етапу міжнародного проекту «ПольщаУкраїнаБілорусь 20142020», зокрема, технічні питання підготовки документації.
Голова Сокальської районної ради Микола Пасько підкреслив, що «оскільки цей проект отримав високу оцінку в першому етапі, то у нас є надія, що в другому етапі він набере потрібну кількість балів і буде визнаний переможцем». Очільник районної ради також зауважив, що проекти по програмі «ПольщаБілорусьУкраїна» дають можливість залучити кошти Європейського союзу з коефіцієнтом 9/1, тобто 90% – кошти Євросоюзу, а 10 відсотків – бюджетні кошти району чи сільських рад.

Користуючись нагодою, староста Замойського повіту Хенрих Матей висловив подяку колективу «Галицькі візерунки» зі села Комарів та, зокрема, Волицькому сільському голові Надії Білик за участь у фестивалі «Замойські дні фольклору» у гміні Звєжинєц.

А Микола Пасько додав: «Готуємось до роботи та сподіваємось на співпрацю з головами громад учасників проекту».

Вже 21 липня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів нараду з головами місцевих рад, які беруть участь у міжнародному дорожньому проекті в рамках програми «ПольщаБілорусьУкраїна 20142020». У ній взяли участь Жвирківський селищний, Опільський та Савчинський сільські голови – Іван Кошлай, Андрій Дмитрів та Василь Калька, а також виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко, представники архітектурнобудівельної інспекції та підрядної організації.

Микола Пасько зауважив, що «для підготовки документації, яка включає у себе висновки екпертизи, залишається досить мало часу». Він також зазначив, що проект поданий на конкурс, не може кардинально змінюватися відносно поданої попередньої заявки, проте загальна сума може коливатись, але не перевищити +10% загальної вартості проекту. Голова районної ради також підкреслив, що додаткові позитивні пункти проект може отримати завдяки енергоефективності, тому маючи певний досвід із польської сторони, у проект можна закласти вуличне освітлення поблизу доріг.

Керівник підрядної організації Василь Василько запевнив, що «якісно та вчасно виконають усі завдання, щоб проект був поданий у відповідні терміни».

Світлана ПРИТУЛКО.
Фото автора.