Головна Право У Червоноградській місцевій прокуратурі підвели підсумки діяльності правоохоронних органів Сокальського район

У Червоноградській місцевій прокуратурі підвели підсумки діяльності правоохоронних органів Сокальського район

7 лютого 2019 року у Сокальському відділі Червоноградської місцевої прокуратури під головуванням керівника місцевої прокуратури Віктора Голоюха відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів Сокальського району з порядком денним: «Про стан діяльності правоохоронних органів Сокальського району у сфері протидії злочинності та корупції упродовж 2018 року».

Участь у заході взяли: начальник Сокальського відділення Червоноградського відділу поліції ГУ НП у Львівській області Володимир Звадюк, начальник відділу прикордонної служби «Павловичі» Львівського прикордонного загону Дмитро Вичавка, начальник Сокальського МРВ філії Державної установи «Центр Пробації» у Львівській області Оксана Гуменюк, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови Сокальської районної державної адміністрації Микола Поліщук, прокурор відділу прокуратури Львівської області Михайло Стик.

В ході проведення координаційної наради констатовано, що завдяки спільним зусиллям, вжитим заходам, вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію на території Сокальського району. Як наслідок – в порівнянні з попереднім роком зменшилась кількість таких кримінальних правопорушень як шахрайства, спричинення тяжких тілесних ушкоджень. Значно зменшилась кількість зареєстрованих кримінальних проваджень за фактами пов’язаними з порушенням правил дорожнього руху та експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами (з 13 – у 2017, до 9 – у 2018).

Зменшилась кількість облікованих злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участю.

Активна робота правоохоронних органів Сокальського району проводилась щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів. У цій сфері до суду скеровано 2 багатоепізодних кримінальних провадження за ч. 2 ст. 307 КК України, за фактами збуту наркотичних засобів.

Упродовж 2018 року до суду скеровано 4 кримінальні провадження у бюджетній сфері, та 2 у сфері корупційних
кримінальних правопорушень.

Загалом, за вказаний період до суду скеровано на 21 обвинувальний акт більше ніж у 2017 році.

Покращено стан розкриття злочинів за остаточними результатами досудового розслідування, який становить майже 55,0% та є вищим від середнього показника по області (48,0%).

Попри наведене, незважаючи на збереження тенденції до зменшення кількості окремої категорії кримінальних правопорушень, стабілізації криміногенної ситуації у районі, потребує покращення та активізація роботи щодо протидії злочинам проти власності, проти життя та здоров’я особи, злочинів, пов’язаних з незаконним поводженням із зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, вчинених у сфері службової діяльності, земельній сфері та щодо охорони довкілля.
Окрім цього на координаційній нараді обговорено питання забезпечення правопорядку в громадських місцях, встановлення камер відеоспостереження в районі з метою швидкого та ефективного виявлення і розкриття злочинів, профілактики злочинності серед неповнолітніх, виявлення фактів кримінально та адміністративно караної корупції.

За результатами наради розроблено спільні заходи, спрямовані на зміцнення стану законності, протидії злочинності та корупції, підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів Сокальського району на І півріччя 2019 року.

Ярослав ГАРАСИМЧУК, перший заступник керівника Червоноградської місцевої прокуратури.