Головна Право ЗВЕРНЕНЬ БУЛО МЕНШЕ

ЗВЕРНЕНЬ БУЛО МЕНШЕ

Червоноградською місцевою прокуратурою проаналізовано стан надходження звернень громадян в органи прокуратури впродовж минулого року. Встановлено, що таких надійшло на 21% менше, ніж за аналогічний період 2016 року (1213 проти 1542). З них розглянуто по суті з наданням письмових відповідей чи роз’яснень – 752, або понад 60% від числа прийнятих. Також розглянуто 19 запитів на інформацію.

Водночас, незважаючи на проведену активну роз’яснювальну роботу серед місцевих мешканців, в т. ч. через засоби масової інформації, щодо наявних повноважень органів прокуратури в умовах конституційних змін, в місцеву прокуратуру продовжують надходити численні звернення громадян, вирішення яких не відноситься до повноважень прокуратури.

Зокрема, близько 40% з усіх звернень, що надійшли в апарат, Сокальський та Жовківський відділи Червоноградської місцевої прокуратури, в зв’язку з відсутністю повноважень на їх розгляд, в порядку статті 7 Закону України «Про звернення громадян» скеровано за належністю для розгляду по суті в межах компетенції в інші відомства.

Більшість таких звернень стосувались вирішення соціальнопобутових, комунальних, сімейних питань, житлових, земельних та інших повсякденних цивільноправових спорів, вирішення яких не відноситься до повноважень прокурора.
При цьому, варто пам’ятати про наявність створених центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, куди соціально незахищені громадяни вправі звернутись для отримання консультацій чи правової допомоги щодо захисту чи поновлення їхніх прав, у тому числі з питань, які не відносяться до компетенції прокуратури (Червоноградський місцевий центр – м. Червоноград, проспект Шевченка, 21; Бюро правової допомоги – м. Сокаль, вул. Адама Міцкевича, 5; м. Соснівка, вул. Галицька, 3а; м. Жовква, пл. Вічева, 4; м. РаваРуська, вул. Я. Мудрого, 8).

Ярослав ГАРАСИМЧУК,•керівник Червоноградської місцевої прокуратури.