Головна Свято Щоб весь рік жити так багато

Щоб весь рік жити так багато

в Сокалі встановлено майже триметровий дідух
в Сокалі встановлено майже триметровий дідух

Напередодні Святвечора на центральній площі Сокаля з ініціативи ГО «П’ятий кут» та її голови Андрія Бабуха встановлено майже триметровий дідух. Він є українським символом людського продовження роду, символом безперервності поколінь та нерозривного зв’язку з живими і мертвими предками. Сокальський міський голова Вадим Кондратюк привітав присутніх з різдвяними святами, подякував усім, хто допоміг зробити та встановити різдвяний символ в центрі міста, зокрема родині Бабухів, а також повідомив, що з наступного року в Сокалі планується відновити різноманітні різдвяні традиції: ярмарок, встановлення шопки та дідуха. Учасник драматичного колективу «Над часом» Сокальського районного Народного дому Роман Гнатишин розповів про традицію встановлення дідуха та повіншував усіх з новорічноріздвяними святами.
А далі над площею линули дзвінкі колядки, які виконав народний вокальний ансамбль «Любисток» Сокальського районного Народного дому.
Наші предки говорили: «Дідух у хату – біда з хати», і вірили, що він приносить щастя та успішну працю. Цього бажаємо і нашим сокальчанам. Дідух стоятиме на центральній площі Сокаля протягом усіх різдвяних свят.
Христина ДАСЮК, директор Сокальської РЦБС.