Головна Свято У кожну оселю завітали учасники вертепу села Горбків

У кожну оселю завітали учасники вертепу села Горбків

вертеп з села Горбків
вертеп з села Горбків

Доброю традицією в селі Горбків став звичай збиратися на перший день різдвяних свят, щоб разом, всією громадою, відсвяткувати Різдво Христове. Після вечірньої молитви у храмі, всі пішли до дитячого садка. Актовий зал нагадував гостинну селянську оселю, де українська родина збирається на Святвечір. В кутку стіл, накритий вишитий обрусом, під ним сіно, на обрусі – свічка і традиційні українські страви. Гостинні господарі радо зустрічали гостей, розповідали про символічне значення тої чи іншої страви. У гості до господарів заходили родичі, вертеп, посівальники, лунали різдвяні колядки, віншування.


Учасниками свята стали учні катехитичної школи, члени Маріїнської дружини і вівтарного братства, молодь села. Керівниками і організаторами свята вже вкотре є настоятель храму о. Павло Пащук і вчителькатехит Людмила Маціканич. Дух Різдва витав над громадою, і кожен з нас радів і усвідомлював те, що Ісус прийшов у світ, щоб побороти зло, і подарувати людям мир Божий, любов і милосердя.
Секретар Поторицької сільської ради Ольга Кальмук привітала всіх з Різдвом, а також висловила щирі слова подяки учасникам і організаторам цього урочистого заходу.
Додому поверталися ми всі радісні і задоволені, а учасники вертепу понесли звістку про прихід Месії у кожну сільську оселю.
Марія ЛЕСИК, Галина ТРОХИМЧУК (фото) жителі с. Горбків.