Головна Свято У Сокалі вітали Союз українок з ювілеєм

У Сокалі вітали Союз українок з ювілеєм

12 листопада в актовій залі Сокальської ЗШ IIII ст. №4 відбулись урочистості з нагоди столітнього ювілею жіночої громадської організації Союзу українок. Барвисті вишиванки, усміхнені обличчя, статечні і виважені погляди досвідчених панянок сьогодні заповнили залу.

Союз українок – найбільша жіноча організація в Галичині, основною метою якої була і є активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
Впродовж століття діяльність цієї організації активно розвивалась на території Сокальської району. Голова районної організації Союзу українок Ірина Мандрик розповіла про історію створення та розвитку жіночої організації на Сокальщині, поділилася її здобутками та закликала бажаючих долучатись до численних різноманітних акцій, які втілюють союзянки.

З вітальними словами виступили голова районної ради Микола Пасько, голова Львівської обласної організації Союзу українок Ольга Пастушенко, директор Сокальського історико-краєзнавчого музею «Сокальщина» Василь Волошин, депутат районної ради Олег Солодяк, представники делегацій осередків Союзу українок Сокальщини.

Микола Пасько відзначив, що союзянки – це Українки з великої літери, зі своєю власною сторічною історією. Берегині не тільки рідної оселі та краю, а й всього національного здобутку українського народу протягом століття. Кожен із осередків союзянок Сокальщини вітав посестер, ділився скарбами із своїх старовинних скринь.

«Голос з-над Бугу» вітає з ювілеєм союзянок і їх активною громадською діяльністю на теренах Сокальщини і України в цілому!

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.