Головна Свято У Великих Мостах відбулося свято української молоді

У Великих Мостах відбулося свято української молоді

У Великих Мостах 16 лютого вдруге відбулося свято української молоді, в якому взяли участь юнаки та дівчата Сокальського, Жовківського, Радехівського та Кам’янко-Бузького районів.

Святкування розпочалось у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці з Божественної Літургії, яку очолив Преосвященний владика Петро (Лоза) при співслужінні з священиками єпархії. А далі присутні пішли у Великомостівську опорну загальноосвітню школу, де відбулось справжнє українськохристиянське свято молоді. Тут були спортивні змагання з настільного тенісу, у якому взяли участь понад 20 учасників, а також турнір Шотакан каратедо (змагалися клуби Великих Мостів, Червонограда, Радехова та Львова, які зібрали понад 180 учасників). Водночас проходила виставка робіт учнівської творчості гуртківців Великомостівського будинку дитячоюнацької творчості.

Згодом розпочалася науковопрактична конференція на тему: «о. Маркіян Шашкевич, праведний митрополит Андрей Шептицький, Андрій П’ясецький, Михайло Маєвський, ісповідник віри о. Петро Мекелита, Патріарх і Кардинал Йосиф Сліпий, святий Папа Іван Павло ІІ, Патріарх і Кардинал Любомир Гузар – велети українського духу, будівничі України, лідери нації». У ній взяли участь 19 доповідачів, які представляли Великомостівський ОЗЗСО ІІІІ ст., Двірцівський НВК «ЗЗСО ІІІІ ст. – ЗДО», Бутинський НВК «ЗЗСО ІІІІ ст. – ЗДО»; Реклинецький ЗЗСО ІІІІ ст.

Перші три блоки відбувались автономно, два останні були об’єднані таким чином, що учнівські доповіді мережилися пісенними чи танцювальними номерами. Кожен із блоків відвідали члени Громадської ради «Святий Юр» – поважні професори і громадські діячі, духівництво, що прибуло підтримати школярів із своїх парафій, Преосвященний владика Петро Лоза, єпископпомічник СокальськоЖовківської єпархії і титулярний єписком Паніума, який уділяв усім спортсменам і конкурсантам пастирське благословення та вболівав за них під час змагань та виступів.

На завершення свята учасники, керівники та наставники учнів, а також його організатори нагороджені дипломами, грамотами і подяками Громадської ради «Святий Юр».

Це цікаве свято для молоді організували Центр національного виховання ім. Андрея Шептицького, Громадська рада «Святий Юр», Всеукраїнська громадська організація «Союз українок», ДП «Жовківське лісове господарство» та Великомостівська об’єднана територіальна громада. Хотів би також відзначити директора Великомостівської опорної школи Галину Стадницьку та декана Великомостівського деканату о. Володимира Юськіва, які доклали багато зусиль, щоб це свято вийшло таким насиченим та змістовним.

Степан СОХНАЦЬКИЙ,тдиректор ДП «Жовківське лісове господарство».
Фото автора.