Головна Свято Упродовж сімнадцяти років у Сокальському районі проходить благодійна акція «Помічники Святого Миколая»

Упродовж сімнадцяти років у Сокальському районі проходить благодійна акція «Помічники Святого Миколая»

Свято Миколая-Чудотворця – час подарунків, сподівань та очікування Новорічних дійств та див. На це свято чекають як дітлахи так і дорослі, бо кожен прагне та вірить, що його мрії справдяться.

Упродовж сімнадцяти років у Сокальському районі проходить благодійна акція «Помічники Святого Миколая». Цьогоріч вона відбулася з благословення Владики Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна, була організована БФ «Карітас»Сокаль, Союзом українок Сокаля, Товариством захисту дітейінвалідів «Надія», редакцією газети «Голос знад Бугу» та ТРК «Сокаль». Щорічно до неї долучаються десятки підприємств, організації, пересічні громадяни. Цього року було спаковано 640 подарунків для дітей з особливими потребами, дітей загиблих та

поранених учасників АТО, потребуючих дітей Сокальщини.
Напередодні Дня Святого Миколая, Благодійний фонд «Карітас»Сокаль та Товариство захисту дітей-інвалідів «Надія» влаштували для діток неймовірне свято.

Пластуни станиці «Сокаль» для дітей з особливими потребами підготували концерт. Про роль святого Миколая у житті українських родин, історію свята, ким був святий Миколай, розповів дітям директор Благодійного фонду «Карітас»Сокаль настоятель катедрального храму св. ап. Петра і Павла митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук.

На свято завітали представники компанії «Клінгспор», голова Сокальської РДА Роман Токай та голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

Роман Токай побажав діткам здоров’я та гарних подарунків під подушкою «Довго і з трепетом у серці ви чекали на це свято. Свято мрій, сподівань, чарівної казки. Впевнений, що всі ви були чемними, а тому під своїми подушечками знайдете бажані подаруночки».

Микола Пасько звертаючись до батьків, зазначив, що «це наша робота піклуватися про тих дітей, які потребують цього. Сьогодні для діточок зробили величезне свято. І ось це його відчуття, передчуття чогось неймовірного, напевно є найважливішим». Також, голова районної ради подякував усім організаторам та благодійникам Сокальського району, котрі долучилися до цієї акції, побажав діткам здоров’я, щоб гарно навчались, а також радували своїми успіхами батьків, дідусів та бабусь.

Голова товариства захисту дітей інвалідів «Надія» Микола Смусь подякував усім, хто долучився до такої важливої справи. Особливу подяку висловив очільникам району, оскільки завдяки співпраці у 2017 році вдалось відправити в санаторний центр в Трускавці усіх 25 дітей хворих на дитячий церебральний параліч. А також вдячний незмінним акторам пластунам за виставу та проведені розваги для дітей.
Після святкової вистави дітки читали вірші та спілкувались з Миколаєм, а святий отець щедро нагороджував їх за це подарунками. З радісними посмішками вони отримували їх… Найбільшої винагороди годі й чекати!

Організатори акції щиро вдячні усім, хто долучився до акції та подарував потребуючим дітям свято.

Отож, як повідомила менеджер БФ «Карітас»Сокаль, помічниками Святого Миколая у 2017 році стали: парафіяни кафедрального храму Петра і Павла м. Сокаль зібрано (3926,00 грн.); родина п. Олени та п. Івана зі Сокаля (100 доларів США); приватний нотаріус Ігор Ковальчук (300 грн.); приватна охоронна компанія «Авангард» (200 грн.); приватні підприємці: Мирослав Войтович (400 грн.), Ігор Пилипчук (500 грн.), Євген Федун (200 грн.), Іванна Войтович (1000 грн.), Віктор Зіньків (солодощі), Ірина Климців (одяг), Наталія Бабенко (канцтовари), Мирослава Сопотух (200 грн.), Ірина Лахтюк (200 грн.), Володимир Ділай (300 грн.), Володимир Врубель та Роман Іванець (400 грн.), Неля Кицай (фрукти), Олександра Рупа (150 грн.); «Вікнаперфект» (400 грн.); Сокальська райспоживспілка (500 грн.); аптека «Провізор» (500 грн.); ЛТД «Здоров’я» (300 грн.); невідома особа через «Приватбанк» (300 грн.); кафе «Кавуся», «Мебельсервіс», ПП «Ніка», магазин «Дельта» – солодощі; магазин «Ромашка», а також молоді люди з Великих Мостів п. Смуляк та п. Цюпа – іграшки та одяг; п. Галина з Боб’ятина – 200 грн. та одяг; п. Олег Грицишин – 500 грн.; – п. Валерій Штокало (500 грн.); п. Надія Закорчемна – 42 солодких подаруночки для важкохворих дітей; п. Ігор Хом’як – продукти; п. Аня Федчун та двоє лікарів – солодощі; Сокальські школи №№2, 3, 4, 5, гімназія – одяг, іграшки, канцтовари та солодощі; учнівський парламент – одяг, іграшки, солодощі.

Особлива подяка постійним спонсорам п. Василю Журавінському – за мандарини, фірмі «Агроінвест» (Ігор Ляховський) – 5520 грн., ДП «Датський текстиль» – 15000 грн. та компанії «Клінгспор» (м. Великі Мости), яка купила для 42 лежачих діток памперси та іграшки.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.
КОЛИ Є ПОМІЧНИКИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ…