Головна Військо 27 серпня у селі Забужжя від­крили і освятили пам’ят­ник Героям-землякам, які загинули...

27 серпня у селі Забужжя від­крили і освятили пам’ят­ник Героям-землякам, які загинули у війні з російським загарбником

УВІКОВІЧНИЛИ ГЕРОЇВ-ОДНОСЕЛЬЧАН У ГРАНІТІ

Староста сіл Забужжя, Опільсько, Бояничі, Гатківка, Конотопи Світлана Коляда відкрила віче, яке приуро­чили пам’яті семи Героїв, які є вихідцями села Забужжя та чиї портрети викарбувані на граніті. Вона розповіла, що родини загиблих захис­ників хотіли увіковічнити їхню пам’ять, і на весні посадили сім магнолій, кожна з них іменна. З їхньої ініціативи встановлено цей монумент.

– Пам’ятник споруджено за кошти сестри Героя Олек­сан­дра Сьотки – Анни Козар, озеленення Алеї пам’яті Ге­роїв доповнила та продовжи­ла дружина Героя Руслана Сол­тиса – Оксана Солтис. Роботи з облаштування па­м’ят­ника та алеї здійснили Юрій та Павло Мигасюки, Володимир Бокало, Олек­сандр Поляк, Дмитро Рудик, Олександр Гой, Юрій Виш­невський, Ігор Островський, Ярослав Гнатюк, Ярослав Шурак, Іван Антонюк, Олек­сандр Луцик, Надія Дика, Наталя Вишневська, Мар’я­на Тітенко, Надія Бокало, Юлія Сенюк, Артур Гарасюк, Богдан Денисяк. Роботи з дизайну виконали Андрій Віяс та Оксана Стакхур. Бру­ківку для облаштування те­риторії навколо монумента закупило ПП «Західний Буг». Дякуємо усім, хто допоміг встановити пам’ятник нашим Героям, – розповіла п. Світ­ла­на.

Священник Назарій Феди­шин освятив пам’ятник. «Сьо­годні ми вшановуємо захисників України, які родом з нашого села, котрі віддали своє життя за те, щоб ми ма­ли можливість жити. Увіко­вічнюючи їх у цьому граніті, матимемо можливість пере­дати нашим нащадкам па­м’ять про їхній героїчний чин. Через 15-30 років, проходячи повз цього місця, майбутні покоління зможуть вдивля­тися в ці обличчя. Вони бу­дуть пам’ятати про їхню жер­тву, яку ті склали за жит­тя кож­ного з нас, – сказав о. На­зар.

А далі зі сльозами на очах і щемом у серці присутні зга­дували Героїв. А це: Вален­тин Прихід, Ярослав Слобо­дюк, Ігор Білик, Володимир Том­чишин, Руслан Бабій, Рус­­лан Солтис, Олександр Сьот­ка… Про них розповіда­ла Неля Прихідько, а поетеса Галина Хохонь прочитала кож­ному з них вірш-присвяту. Присутні хвилиною мовчан­ня вшанували їх пам’ять.

Староста Світлана Коляда додала, що сьогодні на маг­нолії почепили солдатські жетони, які безкоштовно ви­го­товив підприємець зі Льв­ова. Відтепер на кожне на­ціональне свято біля пам’ят­ника Героям-землякам підні­матиметься жовто-синій пра­пор, (вперше це зробили на День прапора). Й подякува­ла жителю села Миколі Петриничу, який виготовив і встановив флагшток.

Війна забирає найкращих наших синів та дочок. Це страшне горе для матерів, батьків, дружин, дітей, яке не розрадиш жодними сло­вами.

– Війна забрала у мене си­на, – з хвилюванням у голосі звернулася до присутніх Ан­на Климко-Солтис, мама за­гиб­лого Героя Руслана. – Ро­­­зумію, що ця рана ніколи не загоїться. Лише рідні тих, чиї діти на війні, здатні від­чути наші переживання та біль… Мені приємно, що сьо­­го­дні наша громада вша­нувала пам’ять мого сина і всіх наших Героїв. Прошу Вас, щоб їх пам’ятали, бо во­ни віддали за нас най­цінніше – своє життя, щоб ми жили далі, щоб було мир­не і щас­ливе життя. Пиша­юся своїм сином. Мені зараз важко на серці, бо усвідом­люю, що моєму синові на­завжди за­лишиться тільки сорок два… Хочу, щоб як­най­скоріше за­кінчилася ця війна, щоб ніхто не гинув, щоб ніхто більше не відчував того болю, що відчуваємо ми, матері, бать­ки, дружини, рідні…

Сокальський міський го­лова Сергій Касян та депутат Сокальської міської ради Євген Матвіїв, який приїхав у відпустку з фронту, подяку­вали матерям Героїв за те, що виховали своїх синів пат­ріотами, мужніми і хороб­рими воїнами, які не ва­га­ючись пішли захищати ба­ть­ківщину і віддали життя, щоб ми могли сьогодні тут зіб­ратися, щоб існувала україн­ська держава далі. Вони також нагадали, що виз­волення України від ро­сійського агресора дається ці­ною сотні людських життів. У Сокальській громаді заги­нуло 39 кращих її синів… Сім з них – це вихідці села За­бу­жжя. Ми повинні зберігати пам’ять про цих героїв. Вічна пам’ять та шана Героям!

Виступи промовців переп­літалися з патріотичними піс­нями, які виконували учас­ни­ки художньої самодіяль­ності Народного дому села Забужжя під керівництвом Надії Бокало.

На закінчення Світлана Ко­ляда наголосила, як важ­ливо пам’ятати, якою ви­сокою ціною заплачено за нашу свободу й незалеж­ність, скільки захисників і захисниць віддали своє мо­лоде життя за Україну, бо любили її понад усе. Закли­кала молитися за тих, хто за­раз стоять на передовій, під­тримувати і допомагати ЗСУ, бо від тилу залежить наша перемога. Тому нині українцям, як ніколи, важ­ливо бути єдиними і друж­німи. Тож слова пісні «Боже, єдиний, великий» стали завер­шальним акордом тих урочистостей. На жаль, сум­них…

Підготувала Любов ПУЗИЧ.

Фото зі соцмереж.