Головна Військо У селі Матів на будівлі гімназії було встановлено меморіальну дошку в пам’ять...

У селі Матів на будівлі гімназії було встановлено меморіальну дошку в пам’ять колишнього випускника, загиблого воїна Андрія Родя

ДОЗЕМНИЙ УКЛІН, ТОБІ ВОЇНЕ!

30 листопада у селі Матів відбулася важлива для людських сердець подія – відкриття на будівлі гімназії меморіальної дошки в пам’ять колишнього випускника, загиблого воїна Андрія РОДЯ.

Рідні, вчителі та учні, друзі, однокласники, односельчани прийшли віддати шану воїну, який віддав життя заради мирного неба над Україною. Йому йшов 34 рік.

Усвідомлюючи це, люди, які зібралися на подвір’ї Матівської гімназії (директор Петро Дмитрук), плакали, бо надто тяж­ким виявив­ся біль втрати і надто свіжою ра­на в серцях тих, хто знав Андрія за життя.

Народився 17 травня 1990 року у селі Бо­дя­чів Сокальського району (нині Сокаль­ська ОТГ Червоноградського р-ну). З пер­шого вересня 2010 р. по 30 червня 2013 ро­ку навчався у Сокальському училищі за професією «Штукатур. Лицювальник-пли­точник».

З 2014 р. служив у 14 окремій меха­нізо­ваній бригаді ім. Романа Великого. Пережив Іловайський котел, звідти потрапив у полон, згодом отримав поранення, за станом був демобілізований і повернувся до мирного життя.

У перший день повномас­штабного вторг­нення, 24 лю­того 2022 р., зібрав рюкзак і добровольцем поїхав відразу у військову частину, а звідти – із побратимами пішов оборо­няти Україну.

У часі війни – командир 2 танкового взводу 1 танкової роти танкового батальйону в/ч А1008, сержант.

Як працьовитого, відпові­дального, сумлінного і добро­зич­ливого чоловіка знали Ан­дрія односельчани у житті.

А у скрутний для України час, воюючи на сході, він зак­ривав собою кожного від кри­вавого «російського міра».

Андрій загинув 2 серпня 2023 року у важкому бою за Україну на східному напрямку.

Його невичерпний патріо­тизм, відданість справі, непо­хит­ний бойовий дух назавжди залишаться яскравим прикла­дом для майбутніх поколінь. Таким він був, таким він залишиться навіки.

А почесне право відкрити меморіальну дошку пам’яті Андрію Родю надали батькові Ігорю Богдановичу.

А за давньою традицією місцеві парохи о. Роман (с. Бодячів), о. Олег (с. Смиків,
с. Матів) та о. Василь (с. Залижня) її освя­тили.

Багато скорботних і теплих слів прозвуча­ло на адресу Героя, який віднині щодня зустрічатиме всіх біля входу у школу.

– Ми відкрили меморіальну дошку, щоб ніколи не забувати, завдяки кому можемо прокидатися в ліжку, ходити до школи, виховувати дітей, вести відносно мирне життя, – сказав, Сокальський міський голова Сергій Касян. – Андрій віддав за нас з вами найцінніше, що є в людини – власне життя. Про це ми не повинні ніколи забути. Герої живуть серед нас!

Андрій завжди буде в нашій пам’яті, в наших серцях і душах. Він був люблячим і турботливим сином, братом. Любив своє село. Болить серце, що він побачить Пере­могу тільки з небес! Доземний уклін тобі, Воїне! Особлива подяка татові за те, що виховав патріота, Героя. Його рани, сердеч­ний біль сестри Тетяни, – час не лікує. Але ми поділяємо ваше горе і низько вклоняємо­ся вам. Про це говорили виходець зі села Бодячів, меценат встановлення меморіаль­ної дошки, народний депутат України Ми­хайло Бондар, заступник начальника Чер­воно­­град­ської РВА Володимир Катерина та автор цих рядків.

Сценарій пам’ятного заходу підготували вчителі та учні Матівської гімназії.

Скорботною хвилиною мовчання учасники урочистого зібрання вшанували світлу па­м’ять Героя Андрій Родя та всіх загиблих за­хис­ників України.

Наприкінці урочистого заходу було покла­дено квіти до меморіальної дошки вірному сину і захиснику рідної землі Андрію Родю в пам’ять про мужнього воїна та всіх по­лег­лих патріотів України. Адже він був справжнім патріотом, самовідданим та без­страшним воїном, з честю та гідністю ніс служ­бу і до останньої миті свого життя був вірним військовому обов’язку.

Герої не вмирають! Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті.

Віталій ГРИСЮК,
депутат Сокальської міської ради.

Фото Ольги Кушнір.