Головна Історія Біля барельєфу Степана Бандері в Сокалі відбулося пам’ятне віче

Біля барельєфу Степана Бандері в Сокалі відбулося пам’ятне віче

«БАТЬКО НАШ БАНДЕРА – УКРАЇНА – МАТИ»

Першого січня Україна святкувала день народження одного з найвідоміших укра­їнських діячів, головного іде­олога і теоретика українсько­го націоналістичного руху
XX століття та голови Про­воду Організації українських націоналістів Степана Бандери. У Сокалі цього ж дня також відзначили 113-ту річницю від дня народження С. Бандери.

Біля барельєфу великому українцю відбулося пам’ятне віче. Поминальну панахиду відслужили о. Ярослав Ка­щук та о. Володмимр Жар­ський.

Далі ведуча – начальник відділу культури міської ради Мирослава Михайлюк, заступник міського голо­ви Володимир Огінський, депутати Євген Матвіїв та Олег Кожушко нагадали при­сутнім факти з біографії та цитати відомих людей про чи не найбільш обговорюва­ну постать історії України – Степана Бандеру. Відзнача­ли, що цікавою є не лише його біографія, а й книги його авторства.

«Настане час, коли один скаже «Слава Україні», а мільйони йому у відповідь: «Героям слава!» – одна з найвідоміших цитат Степана Бандери. Ми наближаємося майже впритул до цієї мети, але вона завжди немов ви­слизає від нас. Бачимо, як багато українців у пошуках кращої долі їдуть з України. Ми ж, скільки б нас не було, але тих, хто любить рідну землю, повинні переконати їх залишитися тут, будувати спільне майбутнє. І спільно захищати нашу країну від ворога!» А ще актуальними нині є слова С. Бандери: «Коли поміж хлібом і свобо­дою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ оби­рає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ні­ким не відібраний».

Виступи перепліталися патріотичними піснями у ви­конанні вокального ансам­блю НД с. Ільковичі та чоловічого квартерту НД с. Сте­нятин.

А потім учасники віча «Батько наш Бандера – Ук­раїна – мати» розгорнули прапор Українських націона­лістів довжиною у 113 метрів, і пронесли його до пам’ят­ника Т. Шевченка.

Трохи раніше 1 січня вша­нували пам’ять про Степана Бандеру, який є взірцем української нації для нинішніх та прийдешніх поколінь, депутати міжфракцій­ного об’єднання «Бужани» Со­кальської міської від полі­тичних партій «Голос», «Кон­грес українських націоналіс­тів» та «Українська Галицька Партія». Вони поклали квіти до барельєфу С. Бандері та виконали Славень.

Василь СОРОЧУК.