Головна Культура Відбувся фінальний етап XVІ юнацького чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де?...

Відбувся фінальний етап XVІ юнацького чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?»

переможці «V.V.V.» та «Requiem for a pizza»
переможці «V.V.V.» та «Requiem for a pizza»

Нещодавно відбувся фінальний етап XVІ юнацького чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?». У змаганнях взяли участь 23 команди, які представляли Сокальську гімназію, Волицьку, Забузьку, Жвирківську, Поторицьку, Хоробрівську Сокальські школи №№2, 3, 4, 5, Червоноградський Будинок дитячої та юнацької творчості. Цей етап мав бути надзвичайно інтригуючим, оскільки мав дати відповіді на багато важливих питань. І це, навіть, незважаючи на те, що доля чемпіонського титулу вже була вирішена в попередніх чотирьох іграх, оскільки команда

Червоноградського БДЮТ «V.V.V.» привезла суперникам 22 бали й тепер могла спокійно cпочивати собі на лаврах.
Перед фінальним етапом друге місце посідав «Horizon» з Сокальської гімназії, на три бали від нього відставала «Карта пам’яті» з Сокальської ЗШ №2. Ще одна команда Червоноградського БДЮТ «Могутня купка» та «Requiem for a pizza» з Сокальської гімназії програвали бронзовому місцю чотири бали.

З усіх фаворитів найкраще стартовий тур відіграла «Карта пам’яті», яка дала 8 правильних відповідей з 12 можливих. Наступні 12 питань виявилися напрочуд складними, так, переможці «V.V.V.» та «Requiem for a pizza» осилили лише половину з них.

У третьому турі команда «V.V.V.» до останнього запитання йшла першою, однак на заключному завданні схибила та пропустила на перше місце «Requiem for a pizza», яка і стала тріумфатором останнього етапу. Срібло у «V.V.V.», а на останню сходинку п’єдесталу пошани зійшлася «Могутня купка».

XVI юнацький чемпіонат Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?» пройшов під знаком «V.V.V.», яка набрала 144 бали з 150 можливих. За п’ять ігор ця команда тричі перемагала та двічі фінішувала другою. Такі результати не дозволяють сумніватися в закономірності тріумфу «V.V.V.». Срібні медалі виборола «Requiem for a pizza», яка записала на свій рахунок 118 балів. Варто зазначити, що після першого етапу ніхто б не поставив і гривні на те, що ця команда опиниться на п’єдесталі, адже на першій грі школярі з гімназії посіли «почесне» 18 місце. Однак в наступних чотирьох іграх «Requiem for a pizza» видала вражаючий спурт, який включив в себе два перших та одне друге місце, які витягнули її на Олімп.

По 115 балів за підсумками чемпіонату набрали «Horizon» та «Карта пам’яті», а тому довелося рахувати число взятих запитань. Воно виявилось вищим в представників Сокальської гімназії. Отже, «Horizon» завоював бронзові медалі. Всі призери чемпіонату відзначені грамотами та цінними призами.

Організаторами XVІ юнацького чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?» виступили Сокальська ліга інтелектуальної творчості та відділ освіти РДА.

Оргкомітет турніру висловлює щиру подяку спонсорам змагань: інтернет-мережі «BestLink», фірмі «Ніка», піцерії «Фігаро», працівникам Сокальської ЗШ №4, інформаційним партнерам ігор «Що? Де? Коли?» на теренах Сокальщини: ТРК «Сокаль», інтернет-порталу «Сокаль і Сокальщина», часопису «Голос з-над Бугу».

Володимир ВОЙТЮК, президент Сокальської ліги інтелектуальної творчості.