Головна Політика 4 квітня завершила роботу XXVII сесія VII скликання Сокальської районної ради

4 квітня завершила роботу XXVII сесія VII скликання Сокальської районної ради

Участь у засіданні взяли 34 депутати, які розглянули 46 питань порядку денного.
Затверджені нові редакції статутів Сокальської районної централізованої бібліотечної системи, Сокальського районного методичного кабінету, Сокальської дитячоюнацької спортивної школи «Буг», комунального закладу Сокальської районної ради «Фізкультурноспортивний комплекс «Сокіл» та комунального закладу районної ради «Сокальська центральна районна лікарня».

На виконання Закону України про освіту, постанову Кабміну та з метою забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами виникла необхідність у створенні «Інклюзивноресурсного центру». Оскільки для роботи фахівців потрібні необхідні умови, а також відповідно до листа Міністерства освіти, в якому прописано умови до таких центрів (загальна площа має бути 160 м. кв.) прийнято рішення, що даний центр буде розташований на базі ЗШ №4. Майже одноголосно депутати cтворили комунальну установу «Інклюзивноресурсний центр» Сокальської районної ради та затвердили Статут новоствореної комунальної установи. Виконувачем обов’язки директора призначено Анну Фенчин.

Під час сесії до слова попросився Ігор Карасик – голова ГО спілки учасників бойових дій та волонтерів АТО, доброволець батальйону «Айдар»: «Мене дуже обурила ситуація, яка склалася на сесії 27 березня. Особливо обурений тим, що люди, які 15 років керували районом і дерибанили бюджетні кошти, почали використовувати учасників бойових дій в власних інтересах. Я, як голова громадської організації, заявляю, що ми почнемо моніторити ситуацію, яка склалася тут. А, власне, яка була між депутатами та відділом освіти, а саме чому освітяни намагалися заручитися підтримкою учасників бойових дій у власних інтересах. Ми нікому не дозволимо використовувати хлопців, які захищали Україну, у власних шкурних інтересах».

Депутати передали зі спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району у комунальну власність територіальної громади Лучицької сільської ради господарську будівлю, змінили і встановили межі сіл Борятин та Рудка Острівської сільської ради, а також села Скоморохи Скоморохівської сільської ради.

А рішення про затвердження технічних документацій про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що надається в оренду приватному підприємству «Козацький курінь» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Острівської сільської ради (за межами населеного пункту) не підтримали.

Далі районні обранці затвердили звіти розпорядників коштів про виконання загальнорайонних програм за 2017 рік. Депутати мали можливість попередньо ознайомитись з ними, тому питання пройшли досить швидко, виникали лише запитання до окремих керівників. Так, депутат Ігор Гуз попросив керівника комунального підприємства «Сокальська районна друкарня» Богдана Шклянку пояснити на що витрачено 50 тис. грн., які районна рада виділяла на погашення заборгованості за електроенергію (архів), оскільки заборгованість і надалі є, та ще й підприємство судиться з «Львівобленерго». Б. Шклянка зазначив, що оспорюють понад ліміт, якого фактично не було.

Також сесія затвердила розпорядження голови Сокальської районної державної адміністрації, внесла зміни до регламенту районної ради.

Питання, котрі стосувались бюджету, депутати вирішили ще доопрацювати. Не затвердили в новій редакції і статути закладів освіти, оскільки їх проекти надіслані на доопрацювання у департамент освіти і науки Львівської ОДА.

Одним із найбільш обговорюваних було питання «Про припинення юридичної особи Комунального підприємства «Архітектурно-планувальне бюро» шляхом ліквідації».

Начальник відділу управління комунальним майном районної ради Тарас Кравчук доповів, що на кожному засіданні робочої групи виникало питання про те, що прибутковість підприємства кожного року є фактично мінусовою і перспектив по замовленнях на майбутнє немає. Опрацьовувалось багато варіантів для подальшої долі підприємства та прийнято рішення про ліквідацію.

Олег Кожушко виступив проти ліквідації, запевнивши, що його можна підняти на ноги, «це підприємство якому треба доручити соціальні питання, зокрема по мікропроектах».

Директор підприємства Тетяна Дідик надала інформацію по бюро і пояснила, що з підняттям мінімальної заробітної плати у них немає достатньої кількості замовлень, щоб оплачувати роботу працівників. Також пояснила, що не розробляють генеральних планів міст, лише містобудівну та проектну документацію (над цим працює троє працівників).

Голова РДА Роман Токай також підтримав думку про збереження комунального підприємства: «Завжди легше щось знищити, ніж збудувати. Воно не є стратегічним, але дуже важливе для належного виконання робіт, які проводяться на території району. На мою думку, не варто припиняти роботу. Спільно з районною радою та адміністрацією шукатимемо шляхи, щоб забезпечити роботою бюро і щоб воно розвивалося. Маю прохання до вас підтримати пропозицію і не ліквідовувати підприємство».

Микола Пасько повідомив, що це питання постало, бо підприємство зайшло в глухий кут, немає замовлень. «У бюро працюють професіонали і я підтримую пропозицію, давайте колеги наповнюємо його замовленнями, але з критикою виступають ті, хто у попередні роки мали можливість це зробити. Хто вам заважав підтримати підприємство?»

Після тривалого обговорення депутати прийняли рішення попробувати допомогти підприємству вийти з того становища, в якому опинилося. Але має це зробити й кожен депутат.

Під час сесії погодили створення амбулаторій загальної практики – сімейної медицини у містах Белзі та Сокалі. Внесено зміни в рішення «Про обрання постійних комісій районної ради» (депутат Володимир Фіяла працюватиме в комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва).
На завершення, підтримано звернення депутата Ігоря Гуза «Про використання революційного прапора ОУН на території Сокальського району»; звернення Сокальської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Служби Безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України щодо активізації процесів щодо створення Єдиної Помісної Церкви в Україні. Підтримано запит Романа Монастирського «Про надання інформації про рішення сесії Сокальської районної ради».

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.