Головна Політика ПЕРША СЕСІЯ ВЕЛИКОМОСТІВСЬКОЇ ОТГ

ПЕРША СЕСІЯ ВЕЛИКОМОСТІВСЬКОЇ ОТГ

22 листопада у Великих Мостах відбулася перша сесія VIII скликання міської ради об’єднаної територіальної громади.

Засідання традиційно розпочалося з виконання Державного гімну та спільної молитви. На початку голова територіальної виборчої комісії Іванна Гупало ознайомила депутатів та запрошених із результатами виборів до Великомостівської об‘єднаної територіальної громади, які відбулися 29 жовтня. За підсумками виборів, головою ОТГ став колишній міський голова Ярослав Ройко, який набрав найбільшу кількість голосів – 3247. До ради Великомостівської ОТГ обрано 26 депутатів від дев’яти політичних сил. До складу депутатського корпусу увійшли шість представників від ВО «Свобода» – Роман Кісілевич, Василь Малко, Ганна Надорожна, Орест Марків, Марія Минів, Віталій Бусько. По три мандати у ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» (Ігор Бочилюк, Василь Шийка, Андрій Васько), ПП «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (Степан Більо, Михайлина Кудрик, Юрій Дунелич), ПП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (Ірина Балко, Василь Дунелич, Михайло Яцишин) та партії «Народний рух України» (Ірина Струк, Юрій Кірик, Олена Гладка). По двоє представників у раді від ПП «Народний фронт» (Тарас Волощук і Миросла Гбур), ПП «Об’єднання «Самопоміч» (Володимир Абрашітов, Іванна Рудиш), ПП «Громадянська позиція» (Віталій Гриців, Василь Бузівок) та від ПП «Конгрес Українських Націоналістів» (Марія Занько, Володимир Рехліцький).
Новообрані голова та депутати склали присягу на вірність громаді та народу України. Почесне право зачитати текст присяги від імені депутатів отримав найстарший депутат Михайло Яцишин.

Ярослав Ройко подякував виборцям за виявлену довіру і закликав всіх новообраних депутатів до єднання задля спільної роботи на користь громади: «Сьогодні ми вступаємо у нові повноваження, як нова рада об’єднаної територіальної громади. Хотів би, щоб ми дружно працювали, бо попереду напружена робота. Багато проблемних питань. Маємо скласти стратегічний план розвитку громади, сформувати новий бюджет, який ще ніколи не складали… Покладаю велику надію на тісну співпрацю з депутатами, підприємцями, а також з небайдужими жителями, які прагнуть змін на краще в нашій об’єднаній територіальній громаді. Переконаний, що всі депутати нашої ради усвідомлюють свої обов’язки та допомагатимуть у напрямку розвитку заради майбутнього».
Привітав голову ОТГ Ярослава Ройка та депутатів з обранням голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який закликав їх до єдності, до спільної роботи:

– Для всієї України ця реформа є новою. Ми бачимо як функціонують органи управління та місцевого самоврядування в сусідній Польщі та в інших європейських країнах. Тим шляхом іде зараз й наша держава. Великомостівська ОТГ – це найкращий варіант ОТГ в Сокальському районі. Ми складали різні конфігурації, але лише по цій ніколи не було дискусій, бо тут усі можливості для її створення. І ось ця ОТГ створилася і має всі можливості, щоб бути самодостатньою та успішною.
М. Пасько закликав депутатів на другий план відсунути партійну приналежність, в іншому випадку ОТГ об’єктивно працювати не буде. І не забувати, що вони забезпечують життєдіяльність об’єднаної територіальної громади. На них лежить велика відповідальність за долю кожного мешканця. Кожен з депутатів на цю дорогу став свідомо і повинен розуміти, що за ним стоїть округ. Побажав їм приходити на сесії з відчуттям розуміння і відповідальності, адже попереду багато важливих рішень.

– Причин посваритись і щось не поділити між собою буде дуже багато, але ви – розумні люди, старайтесь знаходити компроміс, щоб функціонувала рада, щоб функціонувала успішна ваша громада. На вас будуть рівнятися, до вас їздитимуть запитувати, що зроблено і як це вдається, що не вдається, як функціонують сільські території, – зазначив очільник районної ради. І побажав громаді бути успішною та розвиватися.

Микола Пасько вручив образ Успіння Пресвятої Діви Марії новообраному голові ОТГ, щоб Господь та Пречиста Діва Марія допомогли депутатському корпусу справитись з усіма випробуваннями.

Далі сесію вів новообраний очільник громади Ярослав Ройко. Під час роботи депутати розглянути низку організаційних питань, зокрема, обрали лічильну комісію. Наступним важливим кроком був розгляд питань про початок реорганізації Реклинецької, Бутинської, Двірцівської сільських рад, які об’єдналися у Великомостівську ОТГ та про покладення виконання обов’язків старостів, відповідно у селах Волиця, Двірці, Заріка на Надію Стрілець, яка виконувала повноваження Двірцівського сільського голови, у селах Бутини, Піддовге, Шишаки, Пристань – на Миколу Яцишина, який здійснював повноваження Бутинського сільського голови та у селах Стремінь, Реклинець – на Наталію Білань, яка була Реклинецьким сільським головою. Ухвалили рішення про постійні комісії Великомостівської міської ради та визначилися в яких з них працюватимуть обранці.

Депутати жваво обговорювали питання порядку денного і дискутували. На жаль, вони так і не дійшли згоди щодо кандидатури на посаду секретаря ради. Тож його обрання перенесли на наступну сесію.

Опісля розглянули решта питань порядку денного: про затвердження структури виконавчих органів ради, загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів, утворення виконавчого комітету ради та затвердили його персональний склад.

До виконавчого комітету Великомостівської ОТГ увійшли:

1. Ярослав Ройко – Великомостівський міський голова.
2. Секретар виконкому.
3. Іван Вовканич – лікар Червоноградської міської лікарні.
4. Ігор Дем’янчук – лікар Великомостівської лікарні.
5. Галина Стадницька – директор Великомостівської загальноосвітньої школи ІІІІ ст.
6. Олександр Бубяков – помічник начальника Кінологічного навчального центру.
7. Ігор Пилипів – директор Великомостівської школи мистецтв.
8. Секретар ради.
9. Заступник міського голови з гуманітарних питань.
10. Микола Яцишин – виконуючий обов’язки старости сіл Бутини, Піддовге, Шишаки, Пристань.
11. Мар’ян Дмитрів – директор Пристанської загальноосвітньої школи ІІІ ст.
12. Наталія Білань – виконуюча обов’язки старости сіл Стремінь, Реклинець.
13. Наталія Мельник – депутат (три останні скликання) Реклинецької сільської ради.
14. Надія Стрілець – виконуюча обов’язки старости сіл Волиця, Двірці, Заріка.
15. Юрій Білецький – директор Двірцівського НВК

«Загальноосвітня школа ІІІІ ступенів – дитячий садок».

По структурі: затверджено апарат міської ради, апарат виконавчого комітету, загальний відділ, відділ фінансів, бюджету, бухгалтерського обліку та звітності, відділ освіти, культури та туризму, сім’ї, молоді та спорту, соціальної політики, відділ містобудування, архітектури та інфраструктури, земельних відносин і охорони навколишнього природного середовища.

На цьому перша сесія Великомостівської ОТГ завершила свою роботу. Міський голова Ярослав Ройко подякував депутатам за конструктивну роботу під час засідання й висловив сподівання, що народні обранці будуть єдиними задля спільної роботи на користь громади.

30 листопада відбулося чергове засідання сесії Великомостівської ОТГ. У порядку денному було обрання секретаря міської ради. Але і цього разу його не обрано, бо запропонована кандидатура В. Гриціва не набрала необхідної кількості голосів.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.